2. Ceket Savaşı


13 Nisan 2011 Çarşamba 19:54
Öncelikle Okurlarımdan özür dilerim 1.Ceket savaşının aslında bir savaş olabileceğini öngöremedim ve yazmadım. Çünkü o sıralarda Tepkilerin geçici olabileceğini düşünüyordum, Hatta o sıralar Öyle Abartılıryorduki bu durum belediye başkanımız bile “Bu Urfanın yeniden kurtuluşudur” diyordu, Başkanın deyimi ile urfa Fransızlardan sonra Yedilerden kurtuluyordu. Oysaki yanıldım, Urfalı çok kızgındı yanılmamın sadece tepkilerin gelip geçici olduğu noktasını  bilememekten öte, zamanlamasını bilememekti. Seçimler çok yakındı. Oysaki Ben seçimlere yetişemez diyordum. Seçimleri Urfa Kurtuluş cephesi kazanmıştı,Nevarki seçimlerden sonra Urfalı pişman olmuştu.
 
Her ne kadar süreçte  bu kurtuluşun tarihi 29 Mart 2009 olarak ifade edilmiş olsa da, İşin esasında şu gerçeklik yatmaktadır. Urfa yedilerden kurtulmuştur. Zaten listeye girenlerde seçilmesi zor olan yerlerdedir. Ancak AKP deki değişim rüzgarları o kadar etkili ki seyircisinin beğenisini kazanan  Tv dizisi gibi 2. versiyonu yada devamı niteliğinde 2. Ceket muharebesi başladı.
 
Listeler açıklandığı gün tepkileri TV ekranlarından izledik hep beraberce, detaylara girmenin gereği yok sanırım, bir Urfalılık tuturulmuş gidiyor, konuşmacılarda adayların Urfalı olmadığı noktasında eleştirileri var. Sanki tek parti Akp’miş gibi bütün açıklamaların merkezındeydi. Neden memnuniyetsizlik var diye düşünecek olursak ise  Urfalı kendisin,  ve kendine yakın vekil istiyor. Oysaki vekil adaylarının neredeyse hepsi Urfalıdır. Sıkıntı nedir Yani? Bakan diyordunuz alın size bakan. Daha Allah ne istiyorsunuz. Feodalizmden dem vuruyordunuz listenin neredeyse tamamı okumuş, eğitimli, örf, adet ve erkân bilen insanlar. Derdiniz ne sizin? Yok, ben anlamdım sizleri, sizi şikâyetçiler sizi ben olmalıyım o vekil diyorsunuz ya da benim bir yakınım olmalı diyorsunuz.
 
Şüphesiz Akp Listesinin En renkli Siması olan “Başın Girerse Dara,  Seydi Amcanı Ara” söylemi ile de Önlenen Seydi Eyyüpoğlu’dur. Onu Urfalı tanır benim anlatmama gerekte yok aslında, en iyi Yediler Tanır onu çünkü 1.Ceket Savaşında Ahmet FAKIBABA’yı desteklemekle seçimi Akp’ye kaybettirdiği gerçeğine kimse ihtiraz etmeyecektir.
 
Ancak gel zaman, git zaman dengeler değişti ve Başbakan vay efendim siz misiniz bunu yapanlar demiştir muhakkak ve vekilleri unutulmak üzere bir daha aday göstermemiştir. Hepimiz bu duruma alışacağız, sizlerde alışacaksınız. Ayrıca Urfa’da AKP, BDP’nin Güçlü olan Bağımsız adayları olan İbrahim BİNİCİ ve İbrahim AYHAN ile sadece yarışmayacaktır, Tüm bağımsız adaylar, MHP ve CHP ile yarışacak, sonuç olarak ta sıkıntılı ve bir o kadar renkli bir seçim süreci yaşayacağız hep beraber.
 
Bu 2.Ceket Savaşın galibi kim olur derseniz, sadece kaybedenleri size söyleyebilirim…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Ucuz Toplu SMS Servisi
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık