Ahin GÜNEŞ

Aday adayları ve mevcut durum


Ahin GÜNEŞ
7 Nisan 2011 Perşembe 17:28


Öyle ya da böyle derken, yumurta geldi. Kapıya dayandı. Herkes son kozunu oynadı. Son sözünü söyledi. Son kartını açtı. Bu saatten sonra söz bitti. Geri sayım başladı.

Bir önceki yazımda tanıdığım bazı AK Parti Milletvekili Aday Adaylarını ve onlar hakkın daki görüşlerimi sizlerle paylaşmaya çalışmıştım. İyi ki de paylaşmışım. Zira akebinde haklı haksız, seviyeli - seviyesiz bir çok eleştiri aldım. Hangi niyet ve ölçü ile yorum yapılmış olursa olsun hepsine teşekkür ediyorum.

Çünkü, bir şeyin yanlış veya doğru eleştirilmesi, o şeyin tartışılması anlamına gelir. Ne de olsa en güzel doğrular tartışılarak bulunur..

Ancak; bu noktada bir şeyinden altını çizmeden geçemeyeceğim. Bir kısım okuyucular beni sadece tanıdıklarımı yazmakla suçlamıştı.


Doğrudur. 


Sadece tanıdıklarımı yazdım. Hem insan tanımadıklarını nasıl yazabilir ki, anlatabilir ki ? Şimdi biri size Türk futbolu adamı Fatih Terimi anlat derse az buçuk bir kaç cümle ifade edebilirsiniz.

Fakat aynı kişi size bana Almanya'nın 3.Lig Takımlarımdan filan takımın teknik hocasını anlat derse kaçınız cevap verebilir? veremez çünkü tanımıyordur... Dolayısı ile insan gördüğünü bildiğini paylaşabilir. Hadi bunu da geçtik. 348 aday adayı var. Bunların içinde hali hazırdaki vekiller de var. onları da geçin geriye kalan benim adayım diye bileceğiniz kaç tanesini ismini biliyorsunuz. kaçını yakından tanıyorsunuz...

Her neyse

Gelelim asıl konuya,

Başta da dediğim gibi: "Öyle ya da böyle derken, yumurta geldi. Kapıya dayandı. Herkes son kozunu oynadı. Son sözünü söyledi. Son kartını açtı." evet. Artık gözler 11 Nisan'da kimler AK Parti'nin seçim treninin asli yolcuları olacak, meclis durağına varacak...

Aslında kimlerin olacağı, ismlerin kimlerden oluşacağı hiç te önemli değil...

Neden derseniz;  durum her seçim öncesi aynı siyasi hava. Aynı açıklamalar. Aynı yaklaşımlar ve şaşmazlık içerisinde aynı vekil tainleri.

2009 yerel seçimlerin de adı "Ceket" olan yapay ve gerçeklerden uzak bir şehir efsanesi yaratıldı. Artık Urfa'da hiç bir şeyin ceketin öncesi gibi olmayacağı vurgulandı.

Peki ders alındı mı? HAYIR

Alınsaydı 348 aday adayı çıkmazdı.
Alınsaydı Bülent Arınç'a Urfa'dan aday ol denilmezdi.
Alınsaydı Urfa'daki bütün Sivil Toplum Kuruluşları bir araya gelip nasıl bir aday isteniyor konusunda ortak imza atardı.

Sonuç olarak Urfa  iflah olmayacak.

Niye derseniz?

Urfa Peygamberler Şehridir. Değil mi?

Evet Peygamberler Şehridir.

Peki Yüce Yaratan Peygamberleri bir yere niçin gönderir. Başta gönderdiği yeri sonrasında da tüm insanlığı iflah etsinler diye gönderir. O halde bu kadar çok peygamberin şereflendirdiği 11 bin 500 yıllık bir geçmişi olan, buna karşın bundan 11 yıl önce şehir sıfatı kazanan illerden geri olan bu şehrin siz iflah olacağına, kaba bir benzetme ile isot tarlasına girilmeden, kendine geleceğine ve silkeleneceğine inanıyor musunuz?


Doğrusu Ben inanmıyorum...


..... / .....


Bir önceki yazımda tanıdığım aday adaylarından bir kısmını sizlerle paylaşmış, "Evet gönlümde ki aday adayları şimdilik bunlar. Bakalım önümüzdeki günler neyi gösterecek, bu isimler kalacak mı, gidecek mi, yenileri eklenecek mi. Hep birlikte göreceğiz. " şeklinde bir cümle kullanmıştım. İsmini zikrettiğim aday adaylarını son yazımdan bu tarafa kamuoyundaki çıkışları ile izledim. Sonuç, Cevahir Asuman Yazmacı'yı listemden çıkardım (gerekçesini 12 nisan dan sonra açıklayacağım) . Listeme AK Parti MKYK üyesi ve benim üniversitede hocam olan Mehmet Oymak'ı aldım. Mehmet Oymak hocam, 20 yıldır tanıdığım, siyasi geçmişi tertemiz olan, gerçek bir Urfa'lıdır. İçindeki Urfa sevdası ile Urfa'ya büyük katkısı olacağını düşünüyorum.


Sonuç olarak son dönemde politik içerikli tüm yazılarımın sonunda değindiğim gibi ister kadın ister erkek olsun; yüreği ve kişiliği adam gibi adam kimselerin beni (Urfa'yı) mecliste bakanlık düzeyinde temsil etmesi dileği ile.Hayatı doğruları ve Urfa'yı seven herkese saygılarımla.
 
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık