Tahir COŞANDAL

Ak Parti ,Alternatifi olmağı için feodaliteye hayır diyor


Tahir COŞANDAL
9 Nisan 2011 Cumartesi 09:48
Ak parti, bu yıl yapılacak olan milletvekili seçimlerinde geçen yıllara göre çok daha hazırlıklı ve daha rahat.
Çünkü Şanlıurfa’mızda daha önceki yıllarda, Ak partinin alternatifi güçlü muhalefet partileri vardı.
Ama artık yok, bunu Ak parti çok iyi biliyor.
En azından, aday adayı profilinden, başvuru sayısından ve daha önce başka partiden aday olanların Ak partiyi seçmelerinden rahatlıkla bizde anlıyoruz, Ak  Parti’de anlıyor.
 
Ak parti ,aday sıralamasında kariyerli , sicili temiz, ilimizde tanınmış, sevilen, kendisini kabul ettirmiş adaylara yer verecek…
 
Türkiye’de seçim oldu mu, aşiret sahiplerini, güç gösterilerine sahne oluyor Urfa’mız...Demokratik ülkenin demokratik bir hakkı değil de aşiretlerin seçim savaşı oluyordu.Bunların artık yaşanmamasını ve hatırlanmamasını istiyoruz.
Aday listeleri, incelendiğinde aynı aşiretten 7-8 kişinin başvurduğu görülüyor. Bu da aşiretlerin seçimlerin yönünü belirleyici bir rol oynamayacağı izlenimini net olarak gösteriyor.
 
Ve hiç kimsenin tahmin etmediği bir sıralama olacak…
 
Bu konudaki başarıyı da Şanlıurfa’da tabuyu yıkan, yeni bir çağ başlatan A.Eşref Fakıbaba’ya borçluyuz.
 
Fakıbaba’nın duruşu ,vizyonu ile kazandığı Belediye Başkanlığı seçimi ve ulusal televizyonların uzun süre bu konuyu tartışması ,Şanlıurfa’mızı bu noktaya getirdi.
 
ANKET
 
Basın olarak halkımızın görüşlerini öğrenmek için anket yapıyoruz.  Öğrendiğimize göre anket için telefon açıldığını öğreniyoruz. Aday  olan kişi ya da kişiler, vatandaşlarımızın evlerine telefon açıp oylarını kime vereceklerini ya da aday olan kişiyi tanıyıp tanımadıklarını soruyorlarmış. Vatandaşlarımızda genel de  “hayır tanımıyorum,” şeklinde cevaplar veriyormuş.
 
Bu şu demek oluyor: İnsanlar zaman içerisinde yaptıkları çalışmalarıyla, hizmetleriyle, toplumsal ilişkileriyle , hemşerilerinin kalbini ,sevgisini, saygısını kazanmış ise kazanabilme şansı elde edebiliyor.
Yoksa , tanınmayan bir kişi istediği kadar bilboardlara, televizyonlara, gazetelere çıksın .
 
Anketörler sorduğu zaman vatandaş tanımıyorum,deyince iş bitiyor…
 
Şanlıurfa’nın sorunlarını bilmeyen, bir günden bir güne basın mensupları ile toplantı yapıp sorunları öğrenmeyen mevcut milletvekillerini de Şanlıurfalı istemiyor.
Ak parti bu yıl tabanın sesine kulak vererek en güzel aday listesini oluşturacağı temennisi ile…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık