AKP'de emperyalist oldu ne mutlu bize


19 Eylül 2011 Pazartesi 03:26
Türkiye dış politikasında eksen değiştirerek  ılımlı emperyalist olmaya başladı.  ABD halklara demokrasi bahşederken, biz laik olun tavsiyesinde bulunuyoruz. Hem de Atatürk Cumhuriyetinin esası olan laikliği model olarak Arap coğrafyasına sunuyoruz.
 Muhaliflere destek vererek, Ülkelerinin yeni dünya düzenine göre şekillenmesini belirliyoruz. Türkiye şimdilik ılımlı emperyalist, ekonomik olarak büyüdükçe, daha sert emperyalist olmaya başlayacaktır. Yeni dünya düzeninde şımarık oğlan İsrail’e karşı Sünni Müslümanların abisi rolünü oynayan AKP ne zaman Suudi Arabistan ve Arap Emirliklerine de ağabeylik yapacak bu ülkelerinde demokrasiye ve laik olmaya acilen ihtiyacı var.
Bizler ABD kültürüyle büyüdük. Tv kanallarında ABD menşeli film ve dizilerden ABD bir parçası olduk. Gençlerimizi eğitim için ABD gönderdik Ülkemizi yönetenlerin çoğu ABD eğitim almıştır.
Şimdi bizim yaptığımız da aynı Türk dizileri model olduğumuz coğrafyalarda gösteriliyor. Arap coğrafyasına kültürümüzü  ihraç ediyoruz. Öğrenci değişim programları ve cemaat okullarıyla yeni dünya düzeninde Müslüman Sünni Türk birliğini  empoze ediyoruz. Müslüman Sünni liberal muhafazakar demokrasiyi temsil eden güçlü bir parti var. İsrail’e kafa tutuyor. İsrail karşıtı söylemiyle beğeni topluyor.  Filistin sorununa eskiden solcular ( 68 kuşağı ) destek verirdi sonradan bu destek İslamcılara geçti. İsrail ile silah anlaşmaları yapıyor hem de Filistin için İsrail’e kafa tutuyoruz. Sadece İsrail değil, ABD ‘de Filistin devleti kurulması yolunda nota veriyoruz.  Orta doğudaki terörü bitirmenin yolu budur.
Fakat kendi kangren olmuş Kürt sorunumuzu  çözemeden Filistin sonuna çözüm nasıl bulabiliriz. Arap baharına Yasemin Devrimine karşı Radikal İslamcılara AKP’nin ılımlı İslam modeline empoze etmeye çalışırken ekonomik olarak da yeni kazanımlar elde etmeye çalışıyoruz. Önce yıkıp sonra yeniden inşa etmek istediğin gibi şekillendirmek biz sahiden emperyalist olmuşuz…İslamcılar ne kadar hızlı değişiyorlar muhalefete göre…
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık