Mehmet FARAÇ

AKP’NİN İL BAŞKANI KİME ÜZÜLMÜŞ?


Mehmet FARAÇ
24 Mayıs 2012 Perşembe 23:21
AKP’nin İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu’nun il kongrelerini 53 bin kişilik Arena Stadı’nda yapacağını okuyunca aklıma çok önemli bir soru geldi;
“İstanbul’da 18 bin yöneticisi olan CHP, il kongresini niçin ancak 3 bin kişiyle yapabildi?..”
Hele Babuşçu’nun “27 Mayıs’taki kongrede stadın üçte biri boş kalırsa istifa ederim“ sözleri yok mu?.. Hem siyasetin iradesi açısından çok düşündürücü hem de yüzsüzlere vereceği ders bakımından!..
“İktidardalar” deyin, “paraları çok” deyin, “devletin olanaklarını kullanıyorlar” deyin... Bunların hepsi bahane!..
Siyasette başarıyı ruh ve iradenin kökeninde, kararlı ve dik duruşlu politik yönetim kaçınılmazdır... Gerisi fiyasko olur!..
Düşüncelerinden sapmayan, ideolojinin arkasında duran, sözlerine sahip çıkan, vefalı öz kadrolarını, emektar il ve ilçe başkanlarını, delegelerini tarumar etmeyen ilkeli bir politika başarıyı getirir...
İstanbul’daki 100 bin CHP üyesi ve 18 bin yöneticisinden ancak 3 bininin kendi kongrelerine gitmesi, işte bu örgütleri tarumar eden tasfiyenin sonucudur!..
Partinin tabanından gelen maillerden de anlıyoruz ki; asıl suçlu, heyecanı köreltilen CHP örgütleri değil...
“CHP, ulusalcı solla ilişkisini kesmelidir” sözleriyle tabanın umudunu, iradesini ve coşkusunu kıran Erdoğan Topraklar suçludur...
Evet, AKP’liler büyük ihtimalle beceriksizlere ders verecek biçimde, Arena Stadı’na 100 bin kişiyi toplayacaklar...
İşte o zaman AKP’li Babuşçu’nun Akşam gazetesine söylediği şu düşündürücü sözler de çok tartışılacak:
“CHP’nin yarısı boş kongre salonunu fotoğrafını görünce teşkilatımla gurur duydum. CHP ve Oğuz Bey adına üzüldüm.”
Söyler misiniz; Türkiye iktidar eliyle uçuruma giderken, AKP’lileri, CHP’ye güldürmeye kimin hakkı var?..
Bu fotoğraf medyaya kapak olsun!..
 
Hadi yandaş çığırtkanların 19 Mayıs kutlamalarına saldırmasını ve aşağılamasını densizlik sayarak bir tarafa bırakalım...
Peki, medyanın at gözlüğüne, körlüğüne hatta gafletine ne diyelim?..
Bu gaflet öyle yenilir yutulur cinsten değil, Türkiye’yi dönüştürme ve Atatürk’ten uzaklaştırma çabalarına bilinçli ya da bilinçsiz hizmet eden nafile bir gaflettir bu?..
19 Mayıs günü halkımız AKP hükümetinin göstermelik resmi kutlamalarını görmezden geldi. Milyonlarca insan partilerin, derneklerin şenliğe dönüştürdüğü etkinliklere katıldı, gövde gösterisi yaptı.
Şüphesiz Türkiye’deki en görkemli etkinlik Türkiye Gençlik Birliği’nin (TGB) İstiklal Caddesi’ndeki muhteşem yürüyüşüydü. Hiçbir partinin yapamadığını gençler başardı...
En az 200 bin duyarlı yurttaş Odakule’den Taksim Meydanı’na tam 2 saatte ulaşabildi... İstiklal Caddesi geçildikten sonra, kortejin başı Dolmabahçe’deyken sonu neredeyse Gümüşsuyu’ndaydı...
Kimsenin elinde bir parti flaması yoktu... Yürüyenler yalnızca TGB’liler de değildi... Her partiden, her yaştan on binlerce yurttaş yalnızca Türk Bayraklarıyla bıkmadan usanmadan yürüdü, haykırdı...
O yürüyüşün fotoğrafları dünyanın her ülkesinde, adam akıllı habercilik yapan gazetelerin tümünün birinci sayfasına “kapak” olurdu!..
Peki, o muhteşem 19 Mayıs yürüyüşü Türk medyasında niçin yer almadı?.. Mahşeri kalabalık medyanın görüş alanını mı bozdu yoksa matbuat bir yerlerden “istiklali boş ver” talimatı mı aldı?..?..
Bu kasıtlı körlük medya adına utanç vericidir ama suni körlüklerin gerçekleri gizleme açısından hiçbir değeri yoktur!..
Çünkü işbirlikçi medyanın gerçek tirajının iki katı yurttaş, İstiklal Caddesi’ndeki diriliş coşkusuna zaten tanıklık etti... Hem de tarihe çentik atarak...
İleride iletişim fakültelerinde, “Medya körlüğü dersi” falan verilirse, eminim öğrenciler de bu tanıklığı utanarak irdeleyecektir!..
Resimaltı: Medya Sarıgül’ün Şişli’deki şovunu gördü ancak, bir kilometre yakındaki İstiklal Caddesi’nde toplanan 200 bin insanı görmedi!!!
Sarıgül’ün posterleri neyi kapattı!..
 
Evet, TGB’nin 200 bin kişilik yürüyüşünü görmeyen sözde “haber ajansları”, gazeteler ve televizyonlar medya tarihine kara bir leke bıraktılar...
Ancak Taksim’e gelmeyen kameralar nedense yalnızca birkaç kilometre uzaklıktaki Mustafa Sarıgül’ün 20- 30 bin kişilik 19 Mayıs şovuna odaklandılar!..
Şişli Belediye Başkanı Sarıgül’ü medya ilişkileri ve “ikna” becerisinden dolayı kutluyoruz!..
Sarıgül, Halaskargazi Caddesi’nin iki yakasını dev Atatürk posterleri ve bayraklarla süslemişti!..
Ama keşke bayram kutlamalarını daracık bir cadde yerine bir süre önce yıkılan Ali Sami Yen Stadı’nın arsasında yapabilseydi!..
Hem o arsa Şişli Belediyesi’nin tam arkasında... Sarıgül, makamından baktığında zaten orada neler döndüğünü görebiliyor!!!..
İşte Sarıgül, 19 Mayıs şovunu o geniş ve ferah arazide yapabilseydi, eminim en az 300 bin kişi toplanır, halkımız daha rahat bir ortamda bayramını kutlardı!..
Ne yazık ki olmadı... Çünkü o rant arazisi Şişli Belediyesi’nin görevi ihmali yüzünden işgal altında!..
Çünkü park ve yeşil alan olması gereken o koca arsaya AKP’li Aziz Torun ve ortakları trilyonluk rezidans yapıyor!..
Hem de gecekondulara bile aman vermeyen Sarıgül’e rağmen!!!.. Hem de ruhsatsız!.. Üstelik mahkemelik, üstelik kaçak!..
Peki Sarıgül, 19 Mayıs şovunu halkın malı olan o kocaman arazide yapmak ister miydi?..
Eminim o kadar büyük Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları’nın bile Ali Sami Yen arazisindeki kanunsuzluğu örtemeyeceğini anladı!..
Trilyonluk araziyi AKP’li müteahhide bırakıp Atatürkçüleri Halaskargazi’ye sıkıştırmak çok ilginç bir siyaset?...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star