Tahir COŞANDAL

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI MELİH GÖKÇEK'E AÇIK MEKTUP


Tahir COŞANDAL
29 Kasım 2015 Pazar 12:21

Sayın ,Büyükşehir Belediye Başkanım,
Türkiye'ye gelen 4 Suriyeliden biri Şanlıurfa' da ikamet etmektedir.
Şu anda 520. 000 Suriyeli Şanlıurfa il ve ilçelerimizde yaşamaktadır.
60 sivil toplum kuruluşu tarafından kurulan , STK İnsani yardım platformu; Suriye'ye 223TIR yardım malzemesi göndermiş. Şanlıurfa ilimizde bulunan Suriyeli misafirlerimize de 848 TIR yardım yapmıştır.
Platform ,Hayırseverlerin gönderdikleri yardımların azalması ile Suriye'de savaşta mağdur olmuş, ihtiyaç sahiplerine ve ilimizdeki yaşayan Suriyeli misafirlerimize yardım etmekte zorlanmaktadır. 
Geçen yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi , İstanbul'da bulunan tüm ilçe Belediyeler ile beraber "üşüyorum , yardım edin" 
İsimli bir yardım kampanyası başlattı. 
Yaklaşık 190 TIR yardım malzemesini ,kendilerine ait TIR'larla getirip, STK İnsani yardım platformunun sosyal inceleme ve adres tespiti ile kendi elleri ile dağıttılar.
Hemşerimiz olarak, sizden ricamız, 
Ankara Büyükşehir Belediyesi , ilçe belediyeler ve Beyaz Tv olarak , evsiz, barksız kalmış hiçbir gelirleri olmayan Suriyeli misafirlerimize gıda, battaniye, giyim,çocuk maması vb. kampanyası başlatmanızdır…


YORUMLAR
  • yorum2015-12-02 21:30:21AHMET MANSUR

    Tahir bey, Bu makaleniz hemşerimiz olan Melih Gökçek'e ulaşırsa kesin böyle bir kampanya ya başlayacağından kuşkun olmasın.Umarım Belediye basını bu makaleyi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e ulaştırır

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star