Bakanı da kendimize benzettik!..


7 Haziran 2011 Salı 02:21
 

Şanlıurfa için 4 yılda 400 projenin yer aldığı seçim taahhütnamesiyle resmen Urfalılarla dalga geçiliyor. Bu projeler zaten vardı  Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) valilik, belediye SODES projeleri AKP’nin seçim malzemesi olmuş. Eski köye yeni adet oda bakan Faruk abi… Tek fark kitapçıktaki fotoğraflarda bir bakanımız var.

Aynen temcit pilavı gibi her seçim önümüze konuyor. Memleketin AKP’li milletvekili adayları Urfa’yı yeni keşfediyorlar. Ne büyük başarı kim ne demişse yazmışlar içerik nasıl çözülecek şimdiye kadar niçin yapılamadı bunların hiç önemi yok. Bakanımız var her sorunumuz çözülür olarak bakılıyor olmalı… Nasıl olacak bu? Veya şimdiye kadar niçin çözülemedi yapılamadı?
Hafızalarımızı yoklarsak Urfa’ya üç meydan projelerine bakalım. Valilik tarafından hazırlanan topçu meydanı, 11 Nisan meydanı projelerinin yapılması talimatı başbakan tarafından verilmesine rağmen Fakıbaba tarafından engellenen proje için Fakıbaba milletvekili Sabahattin Cevheri’ye rant sağlayacaktı suçlamasında bulunmuştu.   Nasıl bir rant sağlayacağını açıklayamamıştı. Hatta bunlar belediyenin işleri valilik niçin proje yapıyor diye de çıkışmıştı. Vakıf üniversitesi için meclise götürmeden reddeden yine bu şehrin belediye başkanıydı. Bu engellemeleri nedeniyle başbakan tekrar aday göstermemişti. Şimdi iki tane vakıf üniversitesi açılması gündemde…
Değişen ne bu memlekette? Değişen hiçbir şey sadece yeniden yaşanan hayal kırıklığı…
Kadınlara sığınma evi sevgi evleri yüzme havuzu v.s bunlar yerel yönetimlerin asli görevi peki şimdiye kadar neden yapılmadı nüfusu 50 bin üstünde olan yerleşim yerlerinde sığınma evlerinin açılması yasal olarak zorunlu olmasına rağmen mevcut yerel yönetim güvenliğini sağlayamam diye kendini savunmuştu. Peki, şimdi nasıl yapılacak. Engel olan yöneticilerin kulaklarını mı çekeceksiniz yoksa döverek mi yaptıracaksınız?  
Başbakan ve üç bakanının temel attığı Halepli bahçe projesini yeniden sunuluyor. O günden bugüne kadar bu projeye aktarılan kaynak nereye harcandı. Bunun hesabını kim verecek… Yapılacak olanlar ne ala peki şimdiye kadar yapılamayanların hesabını kim soracak? Çalanda AKP söyleyende AKP oynayanda AKP
Bizimle dalgamı geçiyorsunuz?
Memlekete bu kadar mı yabancısınız?
Boşa geçen zamanın hesabını kim verecek?
Bu memleketin ufku geniş büyük düşünen insanlara ihtiyacı var. Memleketten bir haber olanlara değil…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık