Başbakan Urfa’yı Hep Yanlış Mı Anladı…


21 Nisan 2011 Perşembe 13:09
BAŞBAKAN’IN DİKKATİNE !!!
14 Ağustos 2001 de AK Parti’yi kuran Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Ş.Urfa da ilk seçiminde 7 tane Milletvekili çıkartıp arkasından belediye yerel seçimlerinde belediye başkanlığını alan ve yine 2007’ de yerel seçimlerde 9 tane Milletvekili çıkartmıştır.
Urfa bu güne kadar Ak Parti’ye ( Başbakan’a ) bütün faaliyetlerinde her zaman destek vermiş olmakta görünüyor.
Örneğin; Davos’ta Recep Tayyip Erdoğan’ın One Minute ( Van Minut )  Şimon Peres Moderatör’üne Daha da Davosa Gelmem Benim İçin Bitmiştir dediği gün Ş.Urfa’dan yine büyük destek alan ve aynı zamanda 12 Eylül 2010 tarihinin anayasa değişikliği için yapılan referandumda da büyük bir çoğunlukla Başbakan’ı desteklemişlerdi.
Urfa Türk’ü ile Kürdi’yle Arap’ı ile Alevi’ isiyle hep birlikte bir arada yaşayan tek şehirdir. Aynı zamanda geniş kültürü ile Türkiye’ de AK Partiye ve Başbakan’a destek olan ilk şehirlerden bir tanesidir.
Başbakan’ a olan güvenlerini, saygılarını, sevgilerini ve her zaman desteklerini sürdürmüşlerdir.
Bu kadar destek gördüğü yerde Sayın Başbakan’ın halkın istekleri doğrultusunda yaptıklarıyla örtüşmemektedir.
           Sayın Başbakan’ımız Urfa’yı hep yanlış mı anladı? Diye düşünmek zorunda kaldım.
        
Çünkü:
         Yerel seçimlerde yani belediye seçimlerinde, halk Belediye Bşk.ının Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA olmasını isterken Mehmet OYMAK aday gösterildi. Hemen arkasından, halkın tepkisini alarak “Ceket “tartışması gündeme oturdu. Halk bunu sandık başında kınadı, Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA seçimlere bağımsız girerek seçimi kazanmış oldu.
         Halk Başbakan’dan Ş.Urfa adaylarından bir bakan seçilip Ş.Urfa’nın bir bakanı olmasını istediler.
         Ama merkezden veya ilçelerden olan adaylardan olmasını bekliyorlardı. Çünkü 341 aday adaylardan bakan sıfatını taşıya bilecek adayların olduğunu ve…
Bunlar; istifasını vermiş olan Kaymakam, Akademisyen, Doktor,  Öğretmen veya İş adamı bu önemli kurumlardan aday adaylarının olduğu ve aralarından bakan seçile bilecek düzeyde şahısların olduğunu görüyorlardı…
Ama Başbakan’ın listenin başına 23 Temmuz 2007 yılında yapılan seçimlerde 23. dönem Bursa Milletvekili olarak Meclise giren ve daha sonra Bakan makamı verilen Faruk ÇELİK’ i Urfa’ ya İthal ederek, halkın tepkisini bir daha almış oldu.
Urfa halkı Milletvekillerinin sürekli tanıdık isimlerin olmamasını artık değişmesini yerlerine merkezden olsun ilçeden olsun ama halkın içinden olan, halkın sorunlarını iyi analiz edebilen, halkı anlaya bilen, herhangi bir kuruma, kuruluşa veya mensuba bağlı olmayan, kişilerin olmasını talep etmişlerdi…
11 Nisan 2011 tarihinde liste açıklandığında halkın beklemediği ve tanımadığı kişilerin listede yer aldığını gören gerek köşe yazarları gerek halkın tepkileri olmuştur. Yapılan anketlerde öyle görünüyor ki, Urfa halkı ve seçmeninin listeye tepkileri her geçen gün artacağı AK Partinin ( Başbakan’ın ) belediye seçimlerinde “ceket davası” ile kaybettiği gibi” paket listesi” oluşturmakla bir daha kaybedebileceği görünmektedir.
Başbakan’ımız Urfa’yı bir daha mı yanlış anladı? Diye düşündüğüm oldu…
Urfa’da siyasetin farklı işleyişi halkın zarar görmesine ve sıkıntıların yaşamasına neden olmaktadır…
 
Sayın Başbakan’ımızın artık burada tabiri caiz ise siyasete bir rot balası ayarı yapması gerekmektedir. Halkın beklentilerine göre iyi analız edip ve uygulamak gerekir…
Yapılan bütün faaliyetlerin güzelim şehrimiz ŞANLIURFA’ YA hayırlı ve uğurlu olması dileklerimle…
İyi günler…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık