Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Başbakanın talimatına rağmen!


30 Mayıs 2012 Çarşamba 17:52
 
Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Kemal Saraçoğlu, 2 Haziran'da gerçekleştirilecek kongre öncesi, yönetimden çekilerek kongrede aday olmayacağını  Protokol kriziyle gün yüzüne çıkan gerilim spor siyaset ekseninde güç gösterisine dönüşüyor. Şanlıurfaspor’un bir üst liğe çıkmasının ardından yeni yönetim yeni başkan arayışları başladı. Bu külübe başkan ve yönetimden  evvel sürekli gelir getirecek kaynak aranmalıdır.
Sporla siyaset iç içe geçmiş Başbakanın şehrimize geleceği gün öncesi yapılacak olan  Şanlıurfaspor  kongresi  çoğunluk sağlanamaz ve ertelenir. Gündem AK Parti il kongresine odaklanmış…
Şanlıurfaspor’un yönetici sorunu yok Şanlıurfaspor’u ayakta tutacak kaynak-maddi sorunu var. Taşıma suyla değirmen dönmesi gibi kısa günlük desteklerle, bağışlarla  bir üst lige çıkan Şanlıurfaspor’u burada ne kadar tutabilirsiniz?
Kemal Saraçoğlu basın açıklamasında bakan vali belediye başkanıyla bazen yorum farkımız oldu demiş. Yorum farkınının içeriğini bilmiyorum. Bildiğim şudur ki bu şehrin fotbol takımına destek olunmak isteniyorsa…
Bakanıyla valisiyle belediyesiyle taraftarıyla ortak hareket etmeli Şanlıurfaspor’a sürekli gelir getirecek projeyi hayata geçirmeliler. Madem siyaset spor iç içe o zaman siyasiler bu işin temelini atsınlar ayakları üstünde duran Şanlıurfaspor inşa etsinler.
Başbakana Sabahattin Cevheri tarafından sunulan başbakanın talimatına rağmen belediye tarafından engellenen  kapalıspor ve çevresini kapsayan eski projenin, revize edilerek hayata geçirilmesi hem oraya otel yapılmasından daha faydalı olacaktır. Şehir merkezinde bulunan bu alanın otel olması durumunda halkın kullanımı mümkün olmaz.  Zaten az ilerisinde şehrin ortasında sırıtan çok katlı otel yeterince kötü görünüyor.
İçinde kapalı yüzme havuzlarının spor komplekslerinin dinlenme alanlarının tiyatro sinema çok amaçlı salonların olduğu halkın kullanıma açık ve kapalı  sosyal alanlar yapılmalıdır. Özellikle içinde kadınlara kapalı yüzme havusu fitness salonları işyerleri otopark v. .s düşünülmelidir.
Sürekli geliri olmayan hiçbir oluşum uzun süre ayakta kalamaz başarılı olamaz. Önce kaynak sonra kaynağı en iyi kulanabilecek deneyimli başkan, yönetim, taraftar bir takım ancak böyle ayakta kalabilir bir üst lige yükselebilir.
Bakın Diyarbakırspor’a nereden nereye geldi. Devletin o kadar desteğine rağmen, örtülü ödenekten bile nasiplenmiş Diyarbakırspor bugün silinmiştir. Ayakta  duramamıştır. Malatyaspor örneği borçlarından dolayı transfer yapamıyor. Bugün  UEFA Beşiktaş, Bursaspor, Gaziantepspor’a  borçlarından dolayı bir yıl Avrupa kupalarından men kararı verdi.
Başbakanımızın  geçmişte talimatına rağmen yapılmayan engellenen bu projenin yeniden revize edilerek hayat geçirilmesi Şanlıurfaspor’u adım adım zirveye taşıyacaktır.  Bu desteğe ihtiyacımız var, genç nüfus oranının fazla olduğu ilimizde gençleri,  spora yönelim sağlayacak imkanların oluşturulması bakımından önemlidir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık