BENİM ADIM HAKKARİ – BEN TERÖRİST DEĞİLİM.


17 Temmuz 2012 Salı 07:54
Güncel yaşamda hemen her insanın yaşadığı farklı bir olaydır bu.
Vatandaş Hakkari, kendini resmi kurumlara nasıl anlatıp inandıracak acaba?
Vatandaş Hakkari, kendisine “Biz istersek senin hayatını kaydırırız lan” ve “Erkeksen gelir çocuğunu karakoldan alırsın” diyen Şanlıurfa polisi tarafından tehdit ve tahrik edilmesine mi?
Malatya Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli Doktorun vatandaş Hakkari’ye “Siz kırolar hep böylesiniz” ırkçı ve aşağılayıcı söylemine mi?
Şanlıurfa - Bozova’da,  yaralı ve kan kaybeder bir durumda olan vatandaş Hakkari’nin Jandarma ve Savcının keyfi muamelelerinden dolayı 10 saat 25 dakika sonra hastaneye götürülmesine mi?
Şanlıurfa Bozova Adliyesinde duruşmaya katılmayan hatta duruşma salonunu hiç görmeyen vatandaş Hakkari’nin duruşma salonunda gösterilmesi ve mahkeme tutanaklarında yer almasına mı?
Yaşadıklarına üzülen vatandaş Hakkari, kendisine yapılan zulümlere çok içerlenir. Düşünüp taşınırken televizyon ekranında bir şiir okuduğu için 10 ay hapis yatan Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’nın “Hakkını aramayan dilsiz şeytandır” söylemini duyar ve  tekrar \"Hak Ara\" maya daha doğrusu haklarını aramaya başlar.
Böylece yumurtaya kulp takma misali hakkında şikayette bulunduğu kişi ve kurumlar tarafından düzenlenen evraklar yargıya yönlendirilir ve inanılmaz bir durumla karşılaşır. “Hem yalancı, hem iftiracı, hem hayatın doğal akışına aykırı davranışlarda bulunduğu, hem Polisi baskı altına almaya çalıştığı, hem de gazeteci sıfatını kullanarak devletin birçok kurumunu meşgul edici faaliyetlerde bulunduğu değerlendirilmektedir.” iddiasıyla vatandaş Hakkari hakkında tam 8 sayfa dolusu belgeyle suç duyurusunda bulunulur. Pardon yanii …
İşin özü...
Sayın Başbakan, yüz yıllardır ailem bu ülkede kökeninden dolayı HAKKARİ ismiyle tanınır. Son 30 yıl içinde her ne kadar bu adımdan dolayı zorluklar, işkenceler ve 2. Sınıf insan muamelesi görsem de yine ben bu adımı çok seviyor ve taşımaktan da gurur duyuyorum.
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünün Yenişehir Polis Merkezinde yaşadığım psikolojik işkence olayının ısrarla devam etmesi sizce Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü gibi güvenilir bir kuruma yakışır mı?
Birkaç işgüzar görevli hakkında yapmış olduğum şikayetlerden sonra yine aynı kurumun disiplin kurulunda ele alınarak örtbas edilmesi sizce hangi hukuk, ahlak, ve din kuralları çerçevesine girer?
Şimdi bu şartlar altında “Biz istersek senin hayatını kaydırırız lan” ve “Erkeksen gelir çocuğunu karakoldan alırsın” cümleleri hayatın doğal akışına uygun değilse ve hukuki açıdan tehdit olarak algılanıyorsa neden bu kişiler  hakkında her hangi bir işlem yapılmadığı gibi üstelik  terfi ettirildiler?
Sonuçta ben bu ülkenin hukuk termonolojisinde uygulanan adalet sisteminin ümit yerine derin bir korku ile süslendiğini gördüm.. Çünkü korku bir hastalıktır ve ben bu hastalıktan korkmuyorum.
Benim adım HAKKARİ ve ben terörist değilim.

İbrahim HAKKARİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık