Bu adam ne diyor!


14 Mart 2011 Pazartesi 16:04
Şanlıurfa milletvekili Sayın Emin Önen’in 8 Mart nedeniyle yayınlanan mesajını okuyunca kadınlar hakkında düşüncelerine,  pes vallahi milletvekili böyle düşünürse vay halimize dedim…


Emanetçi milletvekili kadınların erkeklere emanet edildiğini söyleyerek zihinsel olarak, kadına bakışını açıklıyor. Hayat müşterektir sözünü kendine göre yorumlayarak kadının ev içi görevlerini pekiştiriyor. Kadının çalışma koşullarının eşit işe eşit ücret ve toplumsal cinsiyet rollerinin sorgulanması yerine çalışma şartlarına gönderme yapıyor. 


Oysa Başbakanın 25 Mayıs 2010 tarihli genelgesini okumasını isterdim. Başbakan kadın istihdamının arttırılması ve fırsat eşitliğinin sağlanması konusunda 27591 sayılı resmi gazetede yayınlanan genelgeyi milletvekili Önen en kısa zamanda okumalıdır.
Bu genelgenin tüm kamu ve özel kurumlarda uygulanmasına yönelik aktif çalışmalara katkıda bulunmalıdır. 

Kadını ailenin bir parçası, yerine kadına birey gözüyle bakılmasının toplumsal zihniyet değişimiyle mümkündür. Bu zihniyet değişimine katkıda bulunacak olan,  kadın milletvekili aday adaylarıdır. 

Bu yıl kendi kimlikleriyle aday adayı olan kadınların olması umut verici… Kendi kimlikleri dedim çünkü babalarının veya kocalarının kimliğine sarılarak ortaya çıkmadılar.  

Asuman Yazmacı, Vildan Polat bu iki kadında kendi kimlikleriyle mücadele ediyorlar ikisi de birey olmayı başarmış kadınlardır. Yolunuz açık olsun işiniz kolay değil, kadınların erkeklere emanet edildiğini düşünen zihniyetle yarışta başarılar diliyorum…YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık