Osman GEREM

BU BİR DARBE DEĞİL,BU BİR İŞGALDİR...


Osman GEREM
22 Temmuz 2016 Cuma 18:50

BU BİR DARBE DEĞİL, BU BİR İŞGALDİR...

Bu bir darbe değil, ülkeyi işgal girişimidir. Daha önce bir çok darbe gördük, darbelerin bahanesi neydi, 1980 darbesi Kenan Evren ne diyordu: Ülke raydan çıktı, sağ sol kavgalarında her gün yüzlerce genç ölüyor, hükümet işlevsiz, görevini yerine getiremiyordu.

Batmak üzere olan vatan gemisini kurtarmak için anayasal yetkiyi kullanarak yönetime el koydu.

28 Şubata bakın kendilerine göre eksen kayması olmuştu. Tekrar sistemi rayına oturtmaktı. Bugün şahit olduğumuz olaylara bakın,kurtarılmış bir vatanı batırmak  diş güçlere peşkeş çekmek için yapılan bir girişimdir,  bunlara darbeci demek darbecilere hakarettir.

Bunlar kuzu postuna bürünmüş kurt bile değiller, kurtların bile bir asaleti var. Bunlar kuzu postuna bürünmüş  satılık çakallardır. Hiçbir darbe döneminde halkın iradesiyle tecelli etmiş Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanmadı. Milli istihbarat, Özel kuvvetler, Genelkurmay işgal edilmeye kalkışılmadı.

Halkın iradesiyle seçilmiş Cumhurbaşkanının kaldığı yeri bombalayacak kader basiretleri bağlanmış, sivil halkı tankların paletleriyle ezecek kadar vicdanları körelmiş, dış güçlerin oyuncağı haline gelmiş, birer canidir bunlar.

Bugün halk  burada kurtuluş mücadelesini veriyor. Topyekun kime karşı canımızı, malımızı, ırzımızı (namusumuzu) neslimizi taşıyan vatan gemimizi batırmaya çalışan insanlıktan nasip almamış nasiplenmemiş alçaklara karşı kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, devletiyle, milletiyle tek yürek olmuş  onurlu ve şerefli yaşama mücadelesini veriyor. Herkes çok iyi biliyor ki dedelerimiz bu yurdu bizlere vatan yapmak için çok büyük bedeller ödediler ve bize emanet ettiler eğer bu emanete sahip çıkmasak ne dedelerimiz yüzümüze bakar nede bizim evlatlarımızın yüzüne bakacak yüzümüz olur.

 

Tükürün

Milleti alçakça vuran darbelere ..

Tükürün

Onlara alkış dağıtan kahpelere ..                           

( Mehmet Akif Ersoy )                   


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star