Osman GEREM

BU ÜMMET ONLARI KEDİ KÖPEK YEMEK ZORUNDA BIRAKTI.


Osman GEREM
10 Kasım 2013 Pazar 11:42

BU ÜMMET ONLARI KEDİ KÖPEK YEMEK ZORUNDA BIRAKTI.

Suriye ‘de ekim ayında aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu ( 2829) kişi şehit edildi

(307) çocuk (181) kadın olmak üzere (2771) sivil halk hunharca katledildi.

Bugün Suriye’deki kardeşlerimiz sadece Esad ’le savaşmıyor sadece Esad olsaydı bu iş çoktan bitmişti. Direnişçiler İran la savaşıyorlar, Rusya ile savaşıyorlar , Çin ile savaşıyorlar, Irak ile savaşıyorlar, Hizbullah ile savaşıyorlar, İsrail ile savaşıyorlar bütün dünya başını kuma gömmüş kör, sağır, dilsiz, bir şekilde seyrediyor ve Suriye ölüme terkedildi.

Hani peygamberimiz (S.A.S) buyuruyor ya: Kendi nefsi için istediğini mümin kardeşi içinde istemedikçe kamil mümin olamaz.

Mümin kardeşinin derdiyle dertlenmeyen bizden değildir.

Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.

Biz hangi müminlerdeniz saygı değer kardeşlerim. Mümin kardeşin kedi, köpek eti yemek zorunda kaldı, ölmemek için. Bizler ise yardım etmemek için o kadar çok bahanemiz mazeretimiz var ki, saymakla bitmez.

Suriyeli mazlumların yaşadığı bazı kamplarda insanlar açlıktan kedi, köpek eti yemek zorunda kalırken şimdi buna bir de acil kışlık ihtiyaçlar eklenince krizin boyutu ölümcül  noktalara ulaştı.

Esad rejiminin saldırıları nedeniyle evlerini terk ederek kamplarda yaşamaya mahkum olan yüzbinlerce insan açlıkla pençeleşiyor.

Suriye’deki iç savaşın üçüncü yılında, resmi rakamlara göre  1 milyon’ u çocuk 2 milyon Suriyeli mülteci yokluk ve sefalet içerisinde yaşam mücadelesi veriyor.

2012 yılından beri devam eden saldırılar  nedeniyle Suriye için Şam, Halep, Hama, İdlip, Lazkiye, Deir Ezzor ve ülkenin diğer bölgelerinde oluşturulan güvenli bölgelerde kurulan kampların yanı sıra Suriyelilerin komşu ülkelerde sığındığı kamplar’ da var.

Türkiye, Ürdün, Lübnan, Irak ve Yemen’e kaçmayı başarabilen Suriyeli çaresiz insanların önemli bir kısmı mülteci kamplarına yerleştirilirken kaçmayanların bir kısmı sınır bölgelerin de bir kısmı muhaliflerin kontrolü altındaki bölgelerde birçok zorunlu ihtiyaç maddelerinden mahrum durumda. Önemli bir kısım ise Esed  rejiminin kuşatma altına aldığı şehirlerde bombalar altında yaşam savaşı veriliyor.

Ancak bu kamplarda açlık ve sefalet ‘ölümcül noktaya’ ulaştı. Kamplarda gıda yardımı şimdiden tükenmiş durumda. Şam’ın güneyinde kuşatma altında yaşayanlar için din adamları ve Alimler ‘’zaruretler haramı mubah kılar’’ hükmü çerçevesinde ‘Kedi, Köpek, Eşek yenilebilir’ şeklinde fetvalar veriyor.

Bir bayan kardeşimizin feryadı;

‘Bizi insan olarak görmüyorsanız bari hayvan olarak görün…..’

Esad rejim güçleri tarafından kuşatılan Şam-Beyt Sahım köyünde yaşayan bir kadının feryadı yaşananları anlatmaya yetiyor:

Buradaki en büyük ızdırap ve trajedi hasta olan çocuklar, hasta yaşlı adamlar ve hasta kadınlardır. Buradan çıkarma yolumuz olmadığından gözlerimizin önünde ölüyorlar.

Anladık’ki bu kuşatma ekmek ve yemek kuşatması ancak bizler sabırlıyız.

6 aydan bu yana burada yiyecek sıkıntısı çekiyoruz.

Burada çocukların sütü yok hatta küçük çocukların maması dahi yok.

Bizler buradan dünya devlet başkanlarına sesleniyoruz. Madem Bizleri insan olarak görmüyorsanız bari hayvan olarak görün ve bizlere hayvana verdiğiniz değeri verin.

Bir sürü hayvan örgütleri var, hayvan örgütlerine sesleniyoruz, o hayvan örgütleri bize yardım etsin. Madem Bizleri insan gibi görmüyorsanız bari hayvan gibi görün ve hayvana verdiğiniz değeri bizlere verin. Anladık ki insani yardım kuruluşları bizi görmüyor, o halde bize hayvan hakları örgütleri yardım etsin.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star