İhsan İstemez..

BUNA ANCAK "YUH YUH" GİDER


İhsan İstemez..
10 Mayıs 2012 Perşembe 19:36
28 - 29 Nisan tarihinde Eskişehir'de Üniversitelerarası Türk Halk Müziği Koro ve Solo dalında yarışma düzenlendi. Harran Üniversitesi'nden İnşaat Mühendisliği Master Öğrencisi Bilal Çelik Solo Uzun Hava kategorsinde okuduğu "Abdonun Mezarı" adlı uzun havası ile Türkiye 1.si oldu. Urfa Haber bu başarıyı 1 Mayıs günü "Harran Üniversitesi'ne Türkiye 1.Liği Kazandırdı" başlığı ile videolu haber olarak okurlarına duyurdu.


Buraya kadar herşey hoş güzel.

Bilal Çelik okuduğu  uzun hava ile sesini tüm Türkiye'ye duyurdu.
Fakat ne hikmetse master yaptığı üniversitesine, Türkiye 1.liğini kazandırdığı Ünversitesine duyuramadı.

Şanlıurfa'daki politik, apolitik, seçilmişi, atanmışı, ne basını, ne TV'si hiç kimseye duyuramadı. Öyle ki,  Bilal Çelik'in Türkiye 1.si,  Çalgıda Türkiye 4.sü, Kırık havada Türkiye 5.si  olduğu 29 Nisan'dan tam 13 gün sonra Facebook sosyal paylaşım sitesinde Harran Üniversitesi'nin resmi sayfasına aşağıdaki fotoğtafta da görülen satırları geçti:

Harran üniversitesi'nin zaman tüneline "28 -29 nisan 2012 tarihinde Eskşehirde yapılan Üniversitelerarası THM Koro ve özel dallarda 14 Üniversitenin katıldığı yarışmalarda.Harran Üniversitesi olarak Solo uzun hava Dalinda Türkiye1.si olduk.Korolarda Türkiye 4.sü.Solo Çalgıda Türkiye 4.sü Kırık havada Türkiye 5.si olduk. Admin bana ulas, goruntuler bende var. Uzun havada universiteyi temsil eden benim.".


Çünkü Üniversitenin bu hızına artık oxford'lu emile bile gülüyordu.. Hani Harran'lı Emine ve Oxford'lu Emili'nin TUrkcell reklamındaki Emili var ya işte o...
Öğrencisi Türkiye 1.si oluyordu aradan 13 gün geçiyor, öğrencinin haykırışları ile haberdar oluyordu..

Ha unutmadan bir de üniversitenin, sözüm ona o çok akıllı, TV'ler de boy gösteren entel dantel edası ile program yapan basın sorumluları, geçtikleri basın bültenin de bu kez Solo Uzun Hava dalında 1. olan Bilal Çelik'i, olmayan  " Hoyrat"  gibi bir dalda 1. ilan ediyorlardı. Bülteni öyle geçiyorlardı...
Her defasında, basın önünde tribünlere oynamayı marifet sayan Üniversite Yönetimi, Şanlıurfa'nın medyatik seçilmişleri ve atanmışları, sivri dilli köşe yazarları, medya patronları bu gelişmeler karşısında resmen "Duymadım. Görmedim. Söylemedim" üç maymunlarını oynuyordu.
Artık bu gelişmeler karşısında ne diyelim.


İhsan İstemez'den illa birşey söyle derseniz; buna ancak rahmetli Mahsuni Şerif'in "Yuh yuh" isimli türküsü gider derim..
İŞTE BİLAL ÇELİK'İN KENDİ FACEBOOK SAYFASINDAN HARRAN ÜNİVERSİTESİ'NE GÖNDERDİĞİ O MESAJ:


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık