Osman GEREM

Çağrım kime


Osman GEREM
5 Ağustos 2015 Çarşamba 14:07

ÇAĞRIM HERKESE…

 

Başımıza düşürülmek istenen bu taşın altına bende elimi koymak isterim diyebilen herkese.

Başımıza örünmek istenen tuzaklara, karanlık oyunlara, aramıza sokulmak istenen fitnelere, nifak tohumlarına, şer güçlere dur demek için bende varım diyebilen herkese.

 Bu coğrafyanın kadim insanlarına erdemi, vicdanı, izanı insanca insan onuruna yakışır bir yaşam için bende varım diyen herkese.

Vatan gemimizi batırmak isteyenlere, dinimize, ırzımıza, neslimize kastı olanlara karşı dik durmaya bende varım diyebilen herkese.

Afganistan, Irak ve Suriye olmak istemiyorum. Onların başına gelenler başımıza gelmesin. Bugün kurtlar sofrasına düşürülmüş canı, malı ırzı, pay mal edinmek istenen halkların hakkını bende korumaya varım diyebilen herkese.

Zalimin değil mazlumun yanında,

Haksızın değil haklının yanında,

Şerin değil adaletin yanında,

Savaşın değil barışın yanında,

Güçlünün değil, zayıfın yanında bende varım diyebilen herkese.

 Takıntılarımızı ve enelerimizi bir kenara bırakmaya, hepimize faydalı olan noktada buluşmaya, makam mevki, şan şöhret, menfaat çıkarları elimizin tersiyle itmeyi başara bilen herkese.

Akıtılan kanlar bizim, katledilen canlar bizim, heba edilen her şey bizim, çekilen ızdıraplar bizim, dökülen gözyaşları bizim, biz olmayı diyebilen herkese.

Varlığımızın üstünde korku imparatorluğu kurmak isteyenlere karşı neslimizin geleceğini karartmak isteyenlere karşı dik durabilen herkese.

Vatan gemisini kendi limanına çekmek isteyenlere karşı, böl, parçala, yut oyununa alet olanlara karşı medeni cesaretini gösterebilen herkese.

Bu bölge insanının bağrında yanan ateşe bir damla suyu bende taşırım. Yanan yüreklere, kırgın gönüllere sevgi olurum, merhamet olurum, şefkat olurum,diyebilen yüreği olan herkese…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star