Osman GEREM

DÜNYA ANATOMİSİ


Osman GEREM
20 Şubat 2014 Perşembe 17:41

DÜNYA ANATOMİSİ

Dünya’da ekonomik bakımdan; fakir ülkeler daha fakir, zengin ülkeler daha zengin oldu. Gerek ülkeler arasında gerekse ülkelerin içinde gelir dağılımları gittikçe bozuldu. Açların , işsizlerin sayısı gittikçe arttı. Milyonlarca insan enflasyon ve pahalılıktan dolayı her geçen gün artan geçim sıkıntısı ile ıstırap çekti.

İnsanlığın üzerine bir kabus gibi, çöken bu devir esnasında batılılar hep:

‘’ Biz insanlığa saadet getireceğiz ‘’ dediler…

‘’ Ve insanlığa bir türlü barış ,huzur, saadet gelmiyor.!!!’’

Bunun gerçek sebebini anlayabilmek için, yeryüzünde olayların tesadüfen cereyan etmediğini idrak etmek gerekir. Yeryüzünde yaşayan bütün insanlık üzerinde kendi hakimiyetini kurmak, bütün insanları köle yapmak ve kendine tabi kılmak ve sömürmek isteyen bir gücün varlığını görmek gerekir. Bu gücün gayelerini, metodlarını, nasıl çalıştığını, bütün dünyayı nasıl avucunun içine almak istediğini ve bunun için asırlardan beri gelişerek bugün artık organize bir güç haline geldiğini bilmek gerekir. Bu gücün asırlardan beri olayları kendi gayeleri doğrultusunda planlayan ve bu planları uygulayan bir güç olduğunu idrak etmek gerekir.

Bunları  görebilmek için de ‘’ Bugünkü dünyanın Anatomisi’’ni tanımak gerekir. Bundan kasıt şudur.

Malum olduğu üzere, insanların hastalıklarını teşhis ve tedavi edebilmek için doktor olmak gerekir. Doktor olabilmek için de öğrenilmesi gereken ilimlerin başında ANATOMİ yani insanın vücut yapısı ilmi gerekir.

İnsan vücudu dışarıdan bakıldığı zaman bir deri ile kaplanmıştır. Ancak bu deriyi kaldırıp altına baktığımız zaman kemik, adale, damar, sinir sistemi başta olmak üzere vücudun içinde bir çok organın çeşitli sistemlerin, çeşitli fonksiyonların cereyan ettiğini görürüz. Alttaki bu yapıyı bilmeden ne teşhis ne de tedavi olur.

Tıpkı bunun gibi, bugünkü dünya olaylarının doğru teşhisini ve buna dayanarak da doğru bir tedavisini yapabilmek içim, aynı şekilde ‘’ Bugünkü Dünyanın Anatomisi’’ni bilmekte çok büyük hatta kaçınılmaz bir zorunluluk vardır …

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık