Ahin GÜNEŞ

"DURMAK YOK, YOLA DEVAM"


Ahin GÜNEŞ
17 Ağustos 2012 Cuma 03:41

Şanlıurfa Milletvekili  Zeynep Karahan Uslu bir yılda 30 bin 887 liralık akaryakıt harcaması yaparak TBMM'de bu kulvarda rekor kırmış..

Harcadığı akaryakıtın parası Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kasasından ödenmiş. Tabi o kasaya da para halkın cebinden girmiş.


Üşenmedim, bu akaryakıtın mesafesel olarak neye tekabül ettiğini hesapladım.

Aynı zamanda, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Zeynep Karahan Uslu bu harcaması ile olimpiyatlarda olmasa da TBMM'de rekor kıran vekil Urfa'nın adını tüm Türkiye'nin gündemine oturttu. Urfa'nın tanıtımı için bundan güzel ne olabilir ki...

Vekil Uslu'nun makam aracının 1 yıllık yakıt harcamalarının TBMM'ye faturası 30 bin 887 lira olarak açıklandı.


Şimdi makam arabasının benzin yaktığını düşünürsek ( LPG olursa rakam daha büyük çıkıyor ama biz en pahalısını hesaba alalım ki rakam az da olsa az çıksın.) bir litre benzinin pompa fiyatı (17 Ağutos 2012 tarihi itibarı ile)  4 lira 37 kuruş ( tabi bu fiyat bir yıl önce daha düşüktü.)


30 bin 887 lira / 4 lira 37 kuruş = 7 bin 68 litre benzin demek.  Şimdi makam arabasının 1 Litre benzinle 20 Kilometre yol yaptığını varsayalım.


7 bin 68 Litre X 20 Kilometre = 141 bin 359 kilometre yol..


Demekki bu hesaplara göre vekil Uslu,  Urfa'nın sorunları için bir yılda 141 bin 359 kilometre yol yapmış..

 

tabi beraberinde ona eskortluk yapan partililerin, bürokratların yaktığı akaryakıtı bu hesaba dahil etmiyoruz...


Bütün bu hesaplamalar soncunda yapılan yola bakılırsa, vekil Uslu, Başbakanın "Durmak Yok, Yola Devam" düsturunu en iyi şekilde yerine getirmiş..


Helal olsun bu millete, bu şehire,  kendine layık vekillerini en layıkı ile seçmiş. Ne de olsa on yıldır, devir "Durmak Yok Yola Devam" devri... O da durmamış yola devam etmiş...


Bunda kızacak, yanlış anlayacak ya da darılacak ne var (!).. Milletin vekili Urfa için canla başla "Durmak Yok, Yola Devam" diyerek dur durak demeden koşmuş. Halen de aynı düsturla koşuyor.


Hayatı doğruları ve halkına hizmeti özünde sindirebilmiş herkese saygılarla

 

NOT: Bundan 13 yıl önce bugün (17 Ağustos 1999'da) marmara depreminde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, geride kalan ailelerine, depremin acısı ile yaşama tutunmya çalışanlara sabırlar diliyorum

 YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık