Duygu SUCUKA

DUYGU SUCUKA’YA SALDIRANLARA


Duygu SUCUKA
1 Ekim 2012 Pazartesi 09:05

Kısa bir süre önce (bir hafta on gün kadar önce), sanliurfa.com sitesinde, bizimle birlikte Karacadağ’a gelen ve ortamı, göçerleri anlatan Fulya Sağlık’ın yazısını haber olarak eklemiştim. O yazıya gelen çirkin yorum ve saldırılar sonucunda ve haber niteliği taşımadığı telkinleri karşısında haberi kaldırmıştım. Haberi kaldırmanın da çok önemli olmadığını düşünmüştüm.

www.sanliurfa.com sitesinde 30 Eylül 2012 günü akşam çıkan bir haberde “Dr. Fulya Sağlık Karacadağ’da” diyordu. Yazı aynı yazıydı ancak birkaç rötuşla girişi bitişi değiştirilmiş, sonunda kişiye övgüler yağdırılmış, yazı içinden benim ve Güneydoğum Derneğinin adı çıkarılmış. Bu haber halen manşetlerdedir (1 Ekim 2012 - Saat: 10.30). Bu haberin ikinci kez konması reklam kokmaktadır.

Haberi benim yaptığımı zannederek bana ulaşanlar, yorum gönderenler ve bana saldıranların öncelikle bu haberi benim yapmadığını bilmelerini istiyorum. İkinci olarak yorum yapmanın da bir adabı olduğunu bilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Benim düşündüklerim medeni insan çerçevesindedir. Sözlü de, düşünsel de olsa her türlü saldırganlık zaten uygarlık dışıdır ve tasvip edilmez. Anlayana…

Haberin amacı her ne olursa olsun, kim reklam yapmaya çalışırsa çalışsın herkes hak ettiği kadardır… Ondan öte hiçbir şey işlemez.

Gerek kişisel çalışmalarım, gerekse başkanı olduğum Güneydoğum Derneğinin çalışmaları doludizgin devam edecektir. Hiç kimse merak etmesin ve reklam yapmak isteyenler buradan bir paye kapmaya çalışmasın.

Bundan sonra yazılarıma burada devam edeceğim.

Saygılarımla.

Duygu Sucuka


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık