Evladı şehit olana ne denir?


18 Temmuz 2011 Pazartesi 03:29
Türkiye yanıyor. Son üç günde 13 asker, 1 polis, 7 PKK'lı  ( HPG 2 şehit verdiklerini Türk medyasında 7 olarak geçti  )olmak üzere Türkiye kirli savaşa gençlerini kurban verdi. En son Siirt Eruh’da iki asker daha öldürüldü. Nereye kadar devam edecek bu iç savaş.
 
Trabzon'da, 200 kişilik bir grubun "Burası Trabzon PKK’lılara yer yok, buradan sağ çıkamazsınız" diyerek Kürt işçilere saldırdığı bildirildi.
Aynur’un konserini provoke edinmesinden sonra ki sokağa taşan bu eylemler endişe verici…
Ankara, Bursa, İstanbul, Aydın, Mersin, Sakarya, Kocaeli, Elazığ ve Malatya'nın BDP ilçe binaları saldırıya uğradı. Nereye kadar devam eder bu ırkçılık ne zaman son bulur.
Hatta Aydın İlimizde Kürtler  protesto edilirken dövülen gençlerden birinin şehit edilen askerin kuzeni olduğu öğrenildi. Bu kadar faşist bu kadar acımasız olduk. Nereye kadar gidecek bu savaş kimler son bulmasını engelliyor. Her saldırıdan sonra üretilen komplo teorileriyle paranoyak toplum olduğumuz ortadadır. Birbirimizden korkar şüphe eder hale geldik…Genelkurmayı sinsice zan altında bırakılınca olay yerinden  fütursuzca görsel medyaya malzeme çıktı seyrederken içimiz acıdı…
Hayatta her acının bir kelime karşılığı vardır. Annesini kaybedene öksüz, babasını kaybedene yetim, eşini kaybedene dul denir. Evladını kaybeden anne babaları tanımlayacak bir kelime bile yok haznemizde… Evlat acısını Allah kimseye yaşatmasın deriz. Acıların en büyüğü, en yakanıdır. Evlat acısı Kürt de olsa Türk de olsa aynı acıdır anaların babaların kardeşlerin, toplumun yaşadığı acı aynı acı bu acının bitmesi için ciddi adımlar atılması vazgeçilmezdir. Adım atmayanlar bu topluma bu vatana ihanet edenler olarak tarihe geçeceklerdir. İyi niyetli tutukluk yapmayan akılcı politikalar üretilmelidir. Despotluk devam ederse bu işin sonu hiç gelmeyecek. Aşina olduk şehit haberlerine bir iki şehit etkilemez oldu sayı artınca tansiyonumuz fırlıyor. Ne farkı var ölen şehit olan yaralanan sakat kalan her insan bizim kardeşimiz akrabamız yakınımız değil mi?
 
Türk medyası, İran'ın Kandil'e düzenlediği askeri operasyondan bahsetmiyor. Bunun birden fazla nedeni var. İran girdi Türk Ordusu da girsin ya da sessizce operasyon yapılacak. İran 103 kayıp verdiğini PJAK ise 7 kayıp verdiğini açıkladı. Türkiye İsrailler aynı kadre yer alabilir.
Irak da Şiilerle Sünniler anlaşma yolundalar. Eğer anlaşırlarsa ABD ’nin elinde Barzanı ve PKK kalacaktır bölgedeki bu iki aktörden de vazgeçmeyecektir.
13 ŞEHİT, Güneydoğu’da özerlik ilan edilmesi, ABD’NİN ÜLKEMİZE FÜZE KALKANI YERLEŞTİRME girişimi, İran’la düşmanlık tohumları, Suriye ve Libya’ya karşı karargâh yapılmamız…
Öcalan’ın Barış Konseyi ve Anayasa Konseyi üzerinde anlaştıklarını ilan etmesi…
Derin Siyasetin bizimle paylaştıkları bunlar bilmemiz gereken konu başlıkları ya bilmediklerimiz? 
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık