Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın
Osman GEREM

FİRAVUNUN PİRAMİTLERİ


Osman GEREM
13 Şubat 2014 Perşembe 04:48

Firavunun piramitleri o meydana yakışmıyor…

Biz Rabia Meydanı Beklerken zulmün esaretin işkencenin timsali firavunun simgesi olan piramitler  Peygamberler Şehri Şanlıurfa’mıza yeni yapılan  eski vilayet meydanına yapılması iyi niyetle kabul edilmesi mümkün değildir.

O yere Rabia ismi verilmesi Belediye Başkanının söz vermesi hayırlı olsun demesine rağmen, sürümcede bırakıldı ne maksatla yapıldığını bilmiyoruz ama o ucubelerin mutlaka sökülüp atılması gerekiyor maneviyat pınarlarının oluk oluk aktığı bir şehre tağutların putların küfrün simgelerini çağrıştıracak nesnelerin böyle güzide bir meydanda dikilmesi manidardır.

Firavun zihniyetini çağrıştıran simgeleri cedi enbiya İbrahim (a.s)ın memleketinde görmek istemiyoruz. Duyarlı , erdemli  bütün kardeşlerimizi İbrahim’i bir duruşla bu ucube müsveddelerinin kaldırılması için Meşru daire içerisinde tepki göstermeye davet ediyoruz. ilada bir şeyler dikilmesi gerekiyorsa

Harran ın kümbet evleri yapılsın.

Bu şehrin manevi havasını teneffüs eden herkesin nemrudi ve firavun’i zihniyetinin, inançlı mütedeyyin insanların bağrına saplanmış paslı bir hançer gibi o meydanda duran firavun piramitlerinin musebibi olanlar çok iyi bilmeliler ki hiçbir suretle huzur içinde

Olunmayacaklardır.

“Bilinmelidir ki kâfirlerin ne malları ne de evlâtları Allah huzurunda kendilerine bir fayda sağlamayacaktır. İşte onlar cehennemin yakıtıdırlar. (Onların yolu) Firavun hanedanının ve onlardan öncekilerin tuttuğu yola benzer. Zira onlar bizim ayetlerimizi yalanladılar, Allah da kendilerini günahları yüzünden yakalayıverdi. Allah’ın cezası çok şiddetlidir. (Rasulüm!) küfredenlere de ki; Yakında mağlup olacaksınız ve cehenneme sürüleceksiniz. Orası ne kötü bir kalma yeridir.” (Ali İmran: 10-12)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık