Osman GEREM

hak gelmeden batıl gitmez.


Osman GEREM
1 Kasım 2014 Cumartesi 10:20

HAK GELMEDEN BATIL GİTMEZ…

Gerçekler nasıl olsa bir gün ortaya çıkacak, zulüm çetelerinin yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır. Zulmü önlemenin, zalimi ıslah etmenin veya engelleyebilmenin yolu güçlü mü’min olmaktan geçer… Yalanlara, yanlışlara, sahte mutluluklara ve kuruntulara bağlı insanlık ne kadar devam edilebilir? Menfaatler üzerine kurulu ortaklıklar, çıkarları adına yapılan anlaşmalar bir gün bozulmaz mı? Yapmacık, suni beğeniler, yapay güzellikler, eğreti bağlılıklar gerçekleri ne kadar örtebilir veya bunlar ne kadar insanı aldatabilir? Çevresindeki dalkavukların secde edercesine el ve eteklerine kapanıp itaat ve hürmet gösterilerine ne kadar güvenilebilir?

Sömürgeci, kan emici zihniyetin duygularını galeyana getirip, servet hırsını körükleyip insanların eşya tapıcıları, aksesuar ve konfor hastası, taksit kapıcıları ve tüketici kullar ordusu haline dönüştürülmeleri emperyalistlerin ekmeğine yağ sürmek olmuyor mu?

Cismi küçük ancak yaptığı işler itibariyle büyük cürümler işleyecek kapasitede olan insanın, her türlü bedbahtlık, kötülük ve sıkıntıdan kurtulabilmesi için İslam’a sımsıkı bağlanması gerekmektedir.

Hak gelmeden batıl gitmez. Batılın hakla iptali zorunludur… Hakk’ın vaat ettiği günlerin doğması için, bizim hak ehli olmamız gerekir…

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık