Osman GEREM

HİSSEDEBİLME...


Osman GEREM
29 Aralık 2012 Cumartesi 14:26

HİSSEDEBİLME...

 

Bir zamanlar Çeçenistan için yardım amaçlı kapalı spor salonunda bir konferans düzenlemiştik. O zamanın Devlet Başkanı Cevher Dudev'in yardımcısı İsa Abzatov gelmişti. O günün şartlarına göre büyük yardımlar toplanmıştı.

bayan kardeşlerimiz küpelerini bileziklerini çıkarıp verdiler.

bunları gözümüzle gördük. kadirşinas insanlarımız her zaman

üzerine düşeni fazlasıyla yapabilmiştir.

 

Konferanstan sonra İsa Abzatov bizlere bir söz söylemişti ve bugün o sözü daha iyi anlıyorum. Teşekkürden sonra dedi ki: Sakın ha bize yardım ettiğiniz için kibirlenmeyin, gururlanmayın, hayırlarınız heba olur.

 

Siz bizlere yardım etmek zorundasınız. Çünkü biz kardeşiz. Peygamberimiz buyurmuyor mu mağripteki Müslümanların ayağına bir diken batsa muşruptaki, muşrupdakine batsa mağruptaki onun acısını hisseder. Bugün ayağımıza diken değil zalim Rus'un hançeri yüreğimize saplanıyor. Bu acımızı hissedemeyen Müslümanlarda bir arız bir arıza var demektir ve bugün mazlum Suriyeli kardeşlerimiz içinde aynı şey eğer Müslümanlar arızalarını gidermiş olsalardı ümmet olma şuuruyla birlik beraberlik içinde vahdaniyetle hareket etselerdi vasat ümmet denge unsuru olabilseydik dünyanın çeşitli bölgelerinde zalimlerin leşlere saldırdığı gibi Müslümanlara saldırabilirler miydi? Ve yanı başımızda 50 binden fazla kadın erkek çoluk çocuk demeden hunharca katledilebilir miydi?

yüz binlerce insan sakat kalabilir miydi?

 

Bir yaralıya sırf insani amaçla yardım eden 3 tane öğrenciyi işkenceyle yandırarak şehit edilebilir miydi?

 

Bir kuşu kurtarmak için ortalığı velveleye veren dünyayı ayağa kaldıran kör zihniyet. Suriyeli mazlumlar için kör, sağır, dilsiz ve duyarsız. Onların körlüğü neden gözlerimizi açmıyor? Onların sağırlığı neden kulaklarımızı açmıyor? Onların dilsizliği neden dillerimizi hakk, hakikatı, adaleti söylemek için çözülmüyor. Onların duyarsızlığı neden duyarlılığımızı harekete geçirmiyor. Neden neden çünkü arızalar giderilmedi. insanlık adına ve insaniyet namına

haydı yardıma.diyor ALLAH'A emanet olun.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star