Tahir COŞANDAL

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA AÇIK MEKTUP


Tahir COŞANDAL
23 Temmuz 2013 Salı 13:47

Bazı dönemlerde Molotof kokteylli eylemler yapılıyor. Molotof kokteyl yapmak için benzin gerekiyor.

Emniyet Müdürlüğü, molotof kokteylli yapılmasını önlemek için , akaryakıt istasyonlarına yazılı tebligatla bidon ve şişede benzin satışını yasaklandı.

Yolda kalan araçlar, benzin almak için yakın akaryakıt istasyonuna başvuruyor. Ruhsatını, Ehliyetini, Nüfus cüzdanını bırakıp 1 şişe benzin alıp, yolda kalmış aracını, en yakın akaryakıt istasyonuna götürmek istiyor. Fakat ,yazılı olarak yasaklandığı için, akaryakıt istasyonları sürücülere, karakola giderek yazılı izin alması gerektiğini belirtiyor.

Her karakolda bu izni vermiyor.

Vatandaş , 2. Defa mağdur oluyor .

Çünkü aracı yok , her adım başı karakol olmadığı için karakola ulaşmak için ayrıca mağdur oluyor.

Konu ile ilgili olarak görüştüğümüz akaryakıt istasyon sahipleri "Benzini bitiği için, aracı yolda mahsur kalan araç sahipleri, bir şişe benzin almak için akaryakıt istasyonlarına gidiyor. Bizde yasaya uyarak vermiyoruz. Bu şekilde gelen tüm sürücülerle ,kavga etmek zorunda kalıyoruz. Halbuki işyerlerimizde 24 saat kamera kaydı var , Benzin almaya gelen müşterinin kimlik fotokopisini veya kimlik bilgilerini bir defterde tutarak bu sorunu çözebiliriz. Bu şekilde olduğu taktirde ,kolluk kuvvetleri gelip elimizdeki bilgileri alarak bu eylemi gerçekleştirenlere daha çabuk ulaşırlar.Zaten, Molotof kokteyl yapmak isteyen, kendi aracından veya motosikletinden benzin çekerek te bunu kolayca yapar. Sürücülerin ve akaryakıt istasyonlarının mağdur edilmeden bir çözüm bulunmasını bekliyoruz" dediler.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık