İL MECLİS ÜYELERİNİN TATİL KAÇAMAĞI


10 Eylül 2012 Pazartesi 15:08

 

Urfa sorunlarını çözemeyen, çözümsüzlük üreten,  değişime dirençli,  politik davranma üslubu gelişkin olmasına rağmen siyaset yapmadığını iddia eden dürüst şeffaf iyi niyetli seçilmiş ve atanmışların yönettiği bir şehirdir.

Yoğun çalışma temposundan dolayı çok yıpranan,  il meclis üyelerimizi geçen hafta Akdeniz sahillerinde hafta sonu tatil kaçamağı yaptılar yüksek moral depolamış olarak memlekete döndüler. Hoş geldiler artık komisyonlarda şevkle çalışırlar.  Onları bu tatile gönderen il özel idaresini de kutlamak gerekir. Devlet bütçesinden tatil yapma fikri muhteşem helal olsun…

Acaba İl genel meclisinde tatil nerelerde yapılır diye bir komisyon kuruldu mu?

Tatil nedir,  Kimler tatil yapar?  Nasıl yapılır?  Nereye gidilir?  Nerede yemek yenir, nerede içilir, nerede kumar oynanır, nerede denize girilir? Nerede havuza girilir? Nerede eğlenilir? Kimlerle gidilir? ( tek mi çift mi ) V.s

Deneyimlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz kamuoyuyla paylaşın.

Evet, şimdi gelelim asıl olaya bahsedilen tatil harcaması için kullanılan bütçe ne kadar? Bu ödeme onayını kim verdi niçin verdi? Bu etik midir? Şanlıurfa Valisi böyle bir harcamayı nasıl onaylıyor? Yoksa onayı İl genel sekreterimi verdi?

İl genel meclisi üyelerinin 10 temel görevi vardır. Merak edenlerin Şanlıurfa il özel idaresi web sayfasına bakabilirler. 11. Devlet kesesinden tatil yapmak olarak eklenmelidir.  Şeffaf olduklarına kanaat ederiz takdir ederiz. Hatta yılda iki kez yapsınlar yazın deniz kışın kayak deneyimleri olsun.

Saygıdeğer,  il meclis üyeleri yediğiniz içtiğiniz sizin olsun neler gördünüz? Neler yaşadınız? Anlatın bakalım!..

   


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık