İmamın Ordusu ve DEJAVU


28 Mart 2011 Pazartesi 22:29
12 Eylül dönemin de anti demokratik yasaklar, yakılan kitaplar tutuklanmalar yaşanan travmalarla yüzleşemeden yeniden dejavu yaşıyoruz. Aynı konsepte farklı versiyonunu demokrasiyi içselleştirmemiz gereken son dönemde asker devletten polis devlete geçen versiyonuyla  yaşananlara şahit oluyoruz. 
12 Eylül darbe yasaklarını devamı sayılan düşünce özgürlüğünü kısıtlayan hegemonya Ergenekon KCK Devrimci Karargâh Balyoz gibi adlandırılan davalar nasıl sonuçlanacak… İçeriye alınanların ortak noktası susturulmak istenmeleri mi? Yoksa NE?
Her halükarda yaşananlar hükümet açısından belirsizlik, çözümsüzlük ve güvensizlik yaratıyor. En son yaşananlar bu kadarı da olmaz dedirtiyor yayınlanmamış kitabın içeriğinde ne olabilir ki yayınlanmadan yokedildi ve sansasyon yarattı. Böyle olunca herkes bu kitabı bekliyor çünkü içeriği merak uyandırdı. Yazarı cezaevinde  yayınevi basıldı.
Bu kitap yayınlanırsa yok satar üstelik yasaklanınca daha merak uyandırıyor. 80 sonrası yasaklı filmler kitaplar el altından ilgilisine ulaşırdı.
Bizim eşitliğe, özgürlüğe demokrasiye ve en önemlisi adaletli hukuk sistemine ihtiyacımız var. Bu ihtiyaçtan dolayı AKP ( Adalet Kalkınma Partisi ) adıyla adaleti vurgulayan isimle siyasete girmiştir.
 AKP’de siyaset yapmak isteyen çok sayıdaki aday adayları özellikle,insan hakları hukuk bağlamında bu yaşananları nasıl yorumluyorlar. Aday adayının güncel sorunlara yönelik değerlendirmelerini bilmek isterdim. Acaba tasvip etmeyip yinede sessiz mi kalıyorlar?  
Urfa’ya yönelik projeler üretiyorlar fakat milletvekilliği proje üretilen yer değildir. Bu açıdan bakılınca proje falan hikaye milletvekili kriterindeki ölçü ne olmalıdır. Halkın talepleriyle memleketin ve ülkenin çözüm bekleyen sorunları ile milletvekilinin ortak noktası nedir ? ne olmalıdır çözüm üretilirken milletvekilinin görevi nedir? Bunları konuşalım...
Yapılan tanıtım kampanyalarına bakınca en dikkat çekici olan Cuma Ağaç’ın tekerlekli afişli türkülü sloganlı bizim anladığımız türden canlı bir tanıtım… Yine farkını ortaya koydu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star