Mustafa GÜNEŞ

IRKÇILARA VE ERDOĞAN’A ÇİFTE BAYRAM


Mustafa GÜNEŞ
4 Ekim 2014 Cumartesi 09:57

Bu gün bayram…

IŞİD Kobani’ye giderek yaklaştı.

Artık şehir tank ve roketlerin menzilinde…

Artık attıkları bombaların kime ve nereye düştüğüne aldırmadan, istedikleri kadar yakıp yıkıp katledebilirler.

Artık IŞİD de, Türklerin kendi ataları saydıkları Moğolların Harran’ı içindekilerle beraber yok ettikleri gibi Kobani’yi de dünyanın gözü önünde yok edebilme imkânına kavuşmak üzere.

Ve artık başta Erdoğan olmak üzere, Davutoğlu, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’nun şahsında bütün ırkçı, Kemalist, milliyetçi ve İslamcı, Türklerle bunların uşaklığını yapan bilumum Kürt, Laz, Çeçen, Gürcü, Arap vb. devşirmeler Kürt kanına bölenmiş çifte Kurban Bayramını büyük Bir zevk ve sevinç içinde kutlama hazırlığı yapabilirler.

Artık Köle Obama kendi silahları, tankları ve roketleriyle Kürtlerin katlini seyretme gururunu kendi ahfadına miras olarak bırakabilir.

KÜRTLERİ BİTİRME HEVESİ

Şu bir gerçektir ki, en başta Türkiye, Araplar ve Rusya olmak üzere, Kürt nefreti taşıyan bütün diğer unsurların;

-“Fırsat bu fırsattır. Geçmişte imha teknolojisi bu kadar gelişkin değildi diye bir türlü Kürtlerin kökünü kazıyamadık. Ama bu gün şartlar ve silahlar çok iyi kesişti. Biraz gayretle belki bu sefer IŞİD canileri vasıtasıyla kazıma imkânı buluruz.”

Hevesleri bilinçaltından bilinç üstüne çıkmış durumda.

IŞİD AYLARDIR YIĞINAK YAPIYORDU

Ödlek Köle Obama olayları sadece seyredip “dur bakali ne olecek?” diyen “saftirik kadın” gibi merakla bekliyordu.

Dünyanın en yüksek teknolojisi ve gücüne sahip bir devlet başkanı, hiçbir rahatsızlık duymadan, Irak Ordusundaki Sünni Arapların en son model ABD silahlarıyla beraber IŞİD tarafına geçmesini tribünden izledi.

Bu nasıl bir başkandır ki, bu kan içici teşkilatın eline geçen onca tank, füze, obüs ve mühimmatı daha o gün ve o anda;

-“Biz bu silahları müttefiklerimizin kendilerini koruması için verdik. Şimdi bunların onlara çevrilmesine izin veremeyiz. Bizim ürettiğimiz silahların düşmanın eline geçip bize doğrultulmasını kabul edemeyiz!” Diyerek henüz sahadayken yok etmez?

Binlerce yıllık basit bir askeri kuraldır. Bir birlik geri çekilme zorunda kaldığında kurtaramayacağı silahların düşman eline geçmemesi için tahrip ederek çekilir.

Nitekim kendim er olarak askerlik yaptım ve “geri tepmesiz top mangası” elemanıydım. Aylarca nasıl kullanılacağına dair eğitimden sonra, topu terk etmek zorunda kaldığımızda nasıl imha edileceğini de gösterdiler.

Çünkü belirttiğim gibi bu binlerce yıllık askeri bir kuraldır. Ve savaş tarihi boyunca yüz binlerce kez uygulanmıştır. Bunun için özel bir emir beklemeye de gerek yoktur.

Ama Köle Obama ve Hükümeti, -söylentiye göre- kendi Genel Kurmayının bütün ısrarına rağmen, o silahların o kanlı teşkilat tarafından Irak-Suriye düzlüğünde 6 -7 yüz km yürütülerek Kobani’ye kadar götürülmesini seyretti.

Yetmedi bir aya yakındır da bu kan ve vahşet saldırısını “dur bakali ne olecek?” salaklığıyla izlemektedir.

TÜRKİYE ENGEL

Ruşen Çakır, Erdoğan’ın ABD gezisine katılmıştı. Orada edindiği izlenimleri anlattığı bir yazısında, ABD’nin Rojava’yı çevreleyen ağır silahların vurmasını Türkiye Devletinin engellediğini, çünkü eğer bu saldırıdan PYD başarılı çıkarsa Kürt Kantonu’nun, PYD ve PKK’nin hem çok güçleneceğini, hem de atık uluslararası seviyede resmileşeceğini düşünüyorlarmış

Bu şartlarını Türkiye’nin “koalisyona katılma şartı” olarak öne sürmüşler ve Köle Obama da bu zokayı yemek zorunda kalmış.

KURTARACI ABİ

Ancak söylendiğine göre planın bir de ikinci aşaması varmış. Buna göre IŞİD artık Kobani’yi tamamen tank, roket ve sahra obüsleri gibi ağır silahların menziline alıp şehrin yıkımına başlarsa, Türkiye tam bu sırada “abi” rolüyle devreye girecek ve ABD’ye “artık vur” diyecek, kendi de birkaç gülle sallayarak Kürtlerin;

-“Way be! Gene ne varsa Türkiye Abimizde var. Tam IŞİD alçağı bizi ve şehrimizi yok edecekken devreye girip bizi kurtardı. Allah eksikliklerini vermesin! Deyip minnet ve şükran duymaları sağlanacak.

Hatta AKP’deki devşirme vekiller Kürdistan’a yayılıp Türkiye, Erdoğan ve AKP’nin propagandasına başlayacaklar

Diğer yanda da PYD ve PKK’nin de forsu kırılacak, gözden düşecektir.

Evet, bu bin yıllık kocaman devletin bütün hesapları bu kadar aptalca ve bu kadar sıradan…

ATEŞ TÜRKİYE’Yİ ÖYLE BİR SARAR Kİ…

Sonuç olarak, Türkiye Devleti ve Milletinin yüzde 80’lere varan kesimi bu katliamı dört gözle ve büyük zevkle izlemekte ve beklemektedir.

Öte yandan dünya alem biliyor ki Türkiye, Battal Gazi gibi aşka gelip IŞİD’İ darma duman ederek Kobani’yi kurtarsa bile, bunu Kürtleri sevdiği için değil, kendi yayılma hesabı, oradaki oluşumu nüve haldeyken boğma ve biraz da uluslararası namusu kurtarma hesabıyla yapacaktır.

Şimdilik Devleti ve Milletiyle zevk içinde ve ellerini ovuşturarak tadını çıkarmaktadırlar

Bu zevk onlara kalır mı kalmaz mı? Göreceğiz.

Ancak hatırlatalım:

Türk Devleti, Erdoğan, Bahçeli, Kılıçdaroğlu Devşirmesi ve hatta Yazıcıoğlu’nun Alp Erenleri unutmasın ki;

Kobani yakılıp yıkılır da en ufak bir katliam yaşanırsa,  kimse buradaki Kürtlük bilinci taşıyan insanları zapt edemez.Bu ülke bilinmeyen bir geleceğe kadar kan ve dehşet içinde çalkalanır ve bir daha bu coğrafyaya nefretten başka bir atmosfer hâkim olamaz.

Çünkü politize olmuş bütün Kürtler, Türk Devleti’nin IŞİD’in “koruyucu  abisi”, destekçisi ve mühimmat sağlayıcısı olduğuna o kadar inanıyor ki hiçbir açıklama ve izah bu kanaati değiştiremez.

Ve çünkü Türk Devleti, Kobani Kantonu kurulduğundan beri çökertilip dağıtılması için elinden gelen hiçbir şeyi ardına koymamıştır. Şimdi gerçekten IŞİD’ e karşı olsa bile hiç bir Kürt’ü inandıramaz.

Dileriz korkulan dehşet yaşanmaz ve bu aşamaya gelmeden IŞİD vahşeti çökertilir.

Yoksa maazallah korkulan gerçekleşirse Erdoğan ve kuklası Davutoğlu Öcalan’a , Kandile ve süreç’e güvenmesin.

Bu noktadan sonra bu öfke ötesi aşamaya varmış kitleler hiç kimseyi takmaz, takmayacaktır.

Hatırlatırız.

Bayram mı dediniz?

!!!

 

 

4.10.2014

Mustafa Güneş/URFA

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star