Hanekçi

İthal Bakan ve Urfa..


Hanekçi
10 Mayıs 2011 Salı 04:40
Hani eski bir Urfa türküsü vardır. " Urfa'ya Paşa Geldi" diye. Eskiden paşası olmayan Urfa'ya paşa geldiği için hüzünle ve hasretle söylenmişti bu türkü. Şimdi bakanı olmayan Urfa'ya bir bakan geldi. Türkünün sözleri değişir mi bilmem ama. Bildiğim bir şey var o da Başbakanın Urfa'yı gerçekten çoook çok sevdiği.
Öyle ki,
Urfa'yı ve Urfalıyı çok iyi(!) bilen başbakan özellikle Bursa'dan bize yani Urfa'mıza bir bakan gönderdi. Hem de elinde Bursa'nın meşhur kestane şekeri ile.. Hoş geldi sefa geldi.. Ama sayın bakan öyle hızlı geldi ki, “80 günde devr-i alem” yazarı Jules Verne'nin kitabındaki kahramana taş çıkarırcasına bir hafta da Urfa’yı baştan sona beraberinde koyun sürüsü gibi valisi, emniyet müdürü ve daire amirleri vekil adayları tamamladı. İşin dramatik yanı, söz konusu kitaptaki kahramanın tersine o devletin imkanlarını kendi politik kazanımı için kullanmaya çalışan ve bu düsturla gezen ithal bir bakan ile turu tamamlayan bir anlayıştan ne beklenir. Ütüne üstlük  Bakan Çelik sonra İthal Bakan açıklamasına "Şuna alınganlık gösteriyorum; bu kadar sorunlar neden birikmiş ki bu Şanlıurfa'da? Keşke hepsini halletseydiniz de bize gerek kalmasaydı" sözünü gözümüzün içine baka baka söylüyorken...

Anlaşılan o ki geçen seçimde Urfa'yı "Ceket" gören anlayış bu seçimde kafaya takmış Urfa'yı bu kez "Paket" olarak görmeye devam ediyordu..
Bu Utançla kal Urfa Utançla... Saygı ve sevgilerle

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık