Osman GEREM

köşe tazısı


Osman GEREM
22 Mart 2014 Cumartesi 04:20

VATAN  GEMİSİ  HANGİ  LİMANA ÇEKİLMEK  İSTENiYOR…

 

İnsanın bindiği gemiyi delip batırmaya çalışması ne derece izah edilebilir ve Bugün birilerinin Türkiye de yaptığı da aynı şey değil midir?  Türkiye gemisini batırmaya çalışmak, zarar vermek, buna yeltenmek, insani olmadığı gibi imani değildir. Türkiye’nin vatan parçasını bir gemiye benzettiğimiz zaman ki öyledir bu gemi batarsa hepimiz batarız. Hiç kimse banane deme durumunda değildir. Ülkemizde son yaşananları tasvip etmek mümkün değildir can kardeşlerim.

 

Bizim tarafgirliğimiz bizi haksızlığa zulme, helaka götürmemelidir. Bizim tarafgirliğimiz bizi hakka, adalete, kardeşliğe götürmelidir. Bizim ortak noktamız ümmet olmaktır, kardeş olmaktır, kardeşliğin gereğini yapmaktır. Daha önce ki bir yazımda şöyle demiştim: ­­“İki cananın zararı cana olur” diye. Saf, dürüst kardeşlerin arasında fitne, kırgınlık oluyor. Şer güçler gerek içte gerek dışta gemimizi batırmak için var güçleriyle en derin karanlık güçlerle, en derin dehlizlerde plan, oyun, tezgâh ve tuzaklar kuruyorlar.

 

Bu tuzaklara düşmemek, bu oyunlara gelmemek için etkili, yetkili ve benimde yapabileceğim bir şeyler var diyen herkesi bu yanan fitne ateşine bir damla su taşıma gayretine davet ediyorum. Daha fazla mütedeyyin insanlarımızın kırılmasın, ülkemizin zarar görmemesi için sağduyu, aklı selimle hareket etmek durumundayız. Türkiye üzerine çok kirli oyunlar oynanıyor. Hedef ne cemaattir, nede Ak Partidir. Asıl hedef Türkiye’dir, İslam’dır. Ne olur Müslümanlar ümmet olma şuuruyla olan bitenlerin idrakine varalım. Bu kirli oyunlara gelmeyelim.

 

Zerre kadar imanı izan ve basiret sahibi olan avamdan bir Müslüman bile son dönemlerde yaşanan olaylara baktığında, vatan gemisini hangi limana çekilmek istendiğini fark eder…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık