Misafir Yazar

MHP’Yİ ELE GEÇİRECEKLER


Misafir Yazar
26 Nisan 2016 Salı 11:15

Kanun hukuk adalet yönetmelik, gelenek tanımayan utanması az olan siyasi liderler kolay kolay koltuklarını bırakmazlar. Koltukları onların her şeyidir ondan asla vazgeçemezler, toplumda bulunduğu ülkede veya cemiyette o etiketle hayat bulurlar onlarla varlardır.

 Genelde darbecilerin yapısında olan bu durum hastalıklı lider profilleri olarak dünyanın değişik ülkelerinde farklı renkte veya dildede olsalar ortaya çıkarmaktadır. Bu gibilerin durumları hastalığıyla ilgili en iyi tanımlamayı mutlaka psikologler ve psikiyatri uzmanları bilirler, yanı sıra çalkantılı siyasi geleneği olan bizim yaş grubu kuşakta yaşadıklarıyla tecrübeleriyle kendi dillerinde tanımlama yapabilirler.

Bu hastalığın siyasi boyutunda böyle olmakla birlikte, ekonomi boyutunda da bu hastalıklı tipler vardır, meslek grubu olarak, döviz altın ticareti yapanlar vitrine bakanların bir kısmının hırsız olduğunu veya gaspçı olduğunu sanır korkuyla yaşarlar, bir kısmı evde her çıtırdı da eve hırsız mı giriyor korkularıyla yüklüdürler, MHP’de de idareyi elde tutanların genel psikolojileri arasında da her kaliteli siyasetçiyi yükselirse önümde engel olabilir anlayışı ile makamında gözü olan düşman gibi gördükleri için parti içinde ne kadar değerli isim varsa bir bir boyalayıp tu kaka ilan edip postalayıp gönderdiler..

Şimdilerde partideki bu kıyım düzenini değiştirmek için kolları sıvayan muhalif isimlere genel başkandan daha fazla ilgi gösterilmekte, hatta Meral Akşener gittiği her yerde Başbakan gibi karşılanmaktadır.

30 yıllık bir gazeteci olarak MHP’yi yakından takip ediyorum MHP lideri Devlet Bahçelinin ’PARTİYİ ELE GEÇİRECEKLER’ görüşüne şimdilerde çok inanıyor ve bu sözüne katılıyorum. Alpaslan Türkeş'in vefatı sonrasında ilk defa ülkücüler ayaklandı MHP’de söz sahibi olma, hatta daha da ileri gidip MHP bir ülkücü kadro tarafından ele geçirilmeye çalışılıyor.

Ülkücülere yıllarca ‘Parti ayrıdır, ocak ayrıdır’ politikasıyla partiden uzak tutanların etekleri tutuştu şimdi partiyi ülkücülere teslim etmemek için her her türlü yüzsüzlüğü hatta aba altında sopa gösterilerek kanunsuzluğu yapmaya hazır bir statüko orta yerde var. Statükoya kafa tutan ülkücülerin mücadelesinde sona gelindi. Bende artık inanmaya başladım MHP ülkücüler tarafından ele geçirilmeye çalışılıyor.

Zeynel Abidin kıymaz köşe yazısı


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star