Tahir COŞANDAL

MİLLET İRADESİNİN ÖNÜNDE HİÇ BİR ENGEL DURAMAZ


Tahir COŞANDAL
3 Ağustos 2016 Çarşamba 00:24

İnsanlar sadaka vererek kaza ve belalardan kurtulurlar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde; Suriye’de savaşta mağdur olmuş, canı, namusu tehlikede olan Suriyelilere kapıları açıp misafir ederek Türkiye’nin sadakasını vermiştir.

Bu sadakalar vesilesi ile Gezi olayları, Kobani olayları, 17 -25 Aralık olayları ve en önemlisi Darbe girişimi kazasız belasız atlatılmasında vesile olmuş; şu anda 24 saat nöbet tutan halkın gayretleri ile başarıya ulaşmıştır.

FETO örgütüne, 5 yıl önce neden Asya Bankaları olduğunu, neden sadece zenginlerle ilgilendiklerini, ilahiyat fakültesini kazanmış yoksul gençleri kendilerinden kabul etmeyerek neden yurtlarına kabul etmediklerini sorduğumda; Asya bankın cemaatin bankası olmadığını, cemaatlerine üye bir ağabeylerinin olduğunu, fakir çocukları okullarında okuttuklarını anlatıp duruyorlardı.

Daha ciddi eleştirele karşı, vurucu şu cümleyi kullanarak herkesi bypass ediyorlardı;

“Cemaat hakkında konuşursan tüm cemaatte bulunan herkesten tek tek helallik almak zorundasın.”

Bunu duyan dini bütün insanlar susup kenara çekiliyorlardı.

Kendilerinin çevirdikleri, ismini hatırlamadığım bir filmde,   Senegal’de kuyu açılması konusu işleniyordu. Karakter oyuncu kadın suyu kısarak, elektriği kısarak para artırıyor ve bu paraları kuyu açılsın diye cemaate gönderiyor.

Yani cemaat artık, evde bulunan kıt kanaat geçinen kadınların parasına da göz dikmişti.

Bir süre sonra , “Karne ödül paralarını alan çocuklar kuyu açmak için paralarını cemaate gönderiyor” haberleri çıkmaya başladı.

Cemaate, “Bakın bu haberde okulda başarı gösterip, karne alan çocuklar kendilerine verilen karne ödül paralarını kuyu açmak için cemaate gönderiyor” mesajı iletiliyordu.

Bu haberi okuduğumuzda cemaatin çocukların karne paralarına dahi göz diktiğini anlıyorduk.

Bunu cemaate ilettiğimde beni bayağı eleştirmişlerdi.

Fakir insanlarla ilgilenmiyorlar, sadece zenginlerle ilgileniyorlar eleştirileri çoğalınca; cemaat kimse yok mu derneğini kurdu.

Ben cemaate her zaman şu soruyu sorar cevap alamazdım.

Tamam, öğrenciye zekât geçiyor, fakat siz kompresör gibi zekâtları çekiyorsunuz. Türkiye’de bazı mihraklar ve doğan medya gurubu tarafından “Deniz Feneri Derneği” çökertildi.

Deniz Feneri Derneği yardım yapamaz duruma geldi. Dernek yöneticileri ile bir araya geldiğimizde bana, “Elimize ufak tefek para geçtiğinde, listelerimize bakıyor ve durumu acil ve çok kötü olanlara yardım götürmeye çalıştığımızda, o insanlardan bazılarının para bulamadığı için fuhuşça düşmüş olduğunu görüyor, çok üzülüyorduk.

Cemaate, “Bu vebal sizin, bu vebalin altından kalkamazsınız” diyordum.

Ve bu cemaat ABD ile beraber darbe yapacak duruma geldi.

Başarsalardı, şimdi Türkiye’de kardeş kavgası başlatarak, Türkiye’yi Suriye’ye benzeteceklerdi.

Belki şimdi İsrail ve diğer akbaba ülkeler, ülkemizi paylaşmaya başlamış, Şanlıurfa’yı İsrail almış olabilirdi. Herhalde paraların üzerine de Fetullah Gülen’in fotolarını yapıştırmışlardı.

TRT Televizyonu 15 Temmuz darbesinin belgeselini hazırlıyor. TRT Televizyonu, Diriliş filminin kalitesinden bir sinema filmi de çekerek, gelecek kuşaklara FETO örgütü, ABD ve NATO’nun yaptıklarını anlatarak tarihe not düşmesi çok önemli bir görevdir.

15 Temmuz darbe girişimi; Çanakkale zaferi, İstanbul’un fethi kadar önemlidir.

Cumhur başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, Askeri tankların sınıra gönderilmesi, askeri alanların şehir merkezlerinden kaldırılması, Genel Kurmayın ve Jandarmanın İçişlerine bağlanması çok güzel bir olay.

 OHAL çerçevesinde yapılacak uygulamaların hukuk dışına çıkılmayarak, suçlu ve suçsuzların ayırt edilmesi, suçun mahiyetine göre cezalandırılması çok önemli.

Cemaatin en kötü tarafı; farkında değiller ama ağabeylerin kulaklarına söyledikleri her şeyi doğru kabul etmeleri; kendileri düşünüp zihin jimnastiği yaparak doğruyu, yanlışı ayırt ederek karar vermemeleri.

15 Temmuz gecesi, Ak Parti, Valilik, 20.Zırhlı Tugay, Jandarma civarında beraber sabahladığımız hemşerilerimi şahadet aşkıyla, cengâver tavırlarından dolayı kutluyor, alkışlıyorum.

Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir emri ile meydanlara koşarak yaralanan, şehit olan, 24 saat nöbet tutanlara selam olsun…

Selam ve Dua ile…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık