Mustafa GÜNEŞ

MÜSLÜMAN VE ÖZELEŞTİRİ


Mustafa GÜNEŞ
23 Aralık 2014 Salı 12:11

Cumhurbaşkanı Erdoğanİslam Konferansı”nda Müslümanların “öz eleştiri” yapması gerektiğini söyledi.

Ona göre; İslam’ın geri kalmışlıktan kurtulmasının, modern ve medeni dünya üzerinde bıraktığı kan dökücü ve ilkellik algısını değiştirip medeni bir izlenim bırakmasının en önemli adımı, öz eleştiri yapıp kendisiyle yüzleşmesidir.

Biz de Sayın Erdoğan’ın bu tavsiyesini dikkate alarak kendimizce tespit edebildiğimiz birkaç “özeleştiri” konusu sıralamaya çalıştık. Sonunda gördük ki birileri zekâ ve enerjisini kullanarak bir şeyler üretip halkının ve bu arada da insanlığın hayatını kolaylaştırmaya sunarken; biz ( ve bu arada Urfalı) Müslümanların geliştirdiği ve ürettiği tek şeyin “küfür “ olduğunu tespit ettik.

Kimi okuyucuya tuhaf gelse bile, bize göre bu da bir gelişmedir. Sonuçta küfür de bir beyin ürünüdür.

Mesela;  

-İsrail’in geliştirdiği tohumla yetişen “Ürdün İsotu”nu ithal eder, kış ortasında acının tadını çıkarırken Yahudilere küfrederiz.

-“Ürdün İsotu”nun mevsimi geçince bu kez de gene İsrail’in geliştirdiği “Şili Biberi”nin tohumunu getirtip seralarında eker, kışın zemherisinde  ““dürmügümüze” koyup o zehir zemberek acının verdiği şevkle Yahudilere küfrederiz. 

-İsrail’den ithal karpuz tohumunu Ceyhan ve Harran Ovalarında eker, hem yetişen çekirdeksiz bal gibi karpuzu hem yer, hem de Yahudilere küfrederiz.

-Patlıcan tohumunu İsrail’den ithal eder, yarım metrelik balıketi gibi çekirdeksiz patlıcanlarla “balcanlı” ve “tepsi kebabı” yapar, yerken lezzetinin verdiği hazla Yahudilere küfrederiz.

-Kış ortasında domates ve hıyar tohumu ithal eder, tornadan çıkmış çekirdeksiz domates ve hıyar yetiştirir, ev alır,araba alır, Yahudilere küfrederiz.

-Seralarda ektiğimiz İsrail tohumlarını “döllemesi” için gene İsrail’in genlerini sırf dölleme için geliştirdiği tek kullanımlık arıları getirir, tohumları dölletir,Yahudilere küfrederiz.

-Savaş uçaklarımızın bilgisayar programlarını ve beynini İsrail’den alır, kendi dağlarımızı bombalar,“ ticaret başka, düşmanlık başka” diyerek bir de fetvasını bulur, Yahudilere küfrederiz.

-40-50 yıllık döküntü tanklarımızı İsrail’de “şasi üzeri” yeniler, modernize eder, bayramlarda resmigeçitten geçirirken “gurur duyar”, kendi  köylerimizi yıkar ,boşaltır, Yahudilere küfür ederiz.

-İsrail’in programladığı uçakları kullanabilsinler diye Pilotlarımızı İsrailli uzmanlara Konya’da eğittirir, Roboski’de kendi insanımızı bombalatır, bayramlarda uçak akrobasisi yaptırır, Yahudilere küfrederiz.

-”Dinlerine lanet! Ama her işlerinde bizden dürüst ve sağlamlar,” diyerek bütün toptan eşya alışlarımızı İstanbul Yahudilerinden yapar, Yahudilere küfrederiz.

-Özel sohbetlerde ve özellikle odalarda Yahudilerin Filistin/Sina çölünü cennete çevirdiklerini, oysa aynı coğrafyayı paylaştıkları Müslümanların bir bağ maydanoz bile yetiştiremediğini söyler, kamuya açık alanda Yahudilere küfrederiz.

-Anlayacağınız gibi Yahudi icat eder, teknoloji geliştirir; bizler de onların her yeni icadına karşılık yeni bir küfür icat ederiz.

Kısacası biz Müslümanlar iyi küfür ederiz.

Kim bilir belki bir gün biz Müslümanlar da bir şeyler geliştirip insanlığa sunar, bu sefer de Yahudiler küfür geliştirmeye başlarlar.

Şahsen o günleri göremeyecek olsam bile, gelecek kuşaklar için “eser miktarda” bir umut korumak istiyorum. Siz de öyle yapın…

22.12.2014

Mustafa Güneş/URFA

 


YORUMLAR
 • yorum2014-12-24 11:13:49Mihemed Emin Demir

  Destxweş nivîseke hêja ye.

 • yorum2014-12-24 00:30:57Shlomo HAYİM

  3)-Biz İsraeloğulları olarak hayatta kalma mücadelesi verirken bunun hakkını vermeyi seçmiş,bazı dogmatik kafaların bir şekilde gördükleri bu mücadelede altta kalıp yenilenler için mücadele verdiklerini sananlar da demagojinin hakkını vermeyi seçmişlerdir. Köpek bile .....çtığının üstünü örtecek kadar yaşam kültürlüdür.Yazdıklarımdan rahatsız olanlar cevap vermek isterlerse eğer,bunu hayal dünyalarını aksettiren söylemlerle,hakaretlerle,aşağılayıcı düşük cümlelerle ve küfürle değil bilgi ile karşılık versinler lütfen.. Son söz Marquis de Condorcet’ten ...“Bilginlerin aydınlatamadığı toplumları,şarlatanlar aldatır”. • yorum2014-12-24 00:25:00Shlomo HAYİM

  2)-Şimdiki ve geçmiş zamanda yaşayan değişik inançları olan insanların birarada yaşayabilmeleri olgunluğuna ulaşmaları az da olsa ne kadar ruhsal gelişmelerini ifade ediyor gibi gözükse de,aynı erdemlik içerisinde değişik dinlere (özellikle yahudilik) değişik mantık ve değişik Allah görevlendirme basiretsizliği de o derece zeka düzeylerinin geriliğini göstermektedir.Bu içerisinden çıkılması zor gibi görünen acımasız sarmalın sarhoşluğunda yüzünü geleceğe dönüp,faniliğin gözlerinin içine bakmayı beceremeden mükemmelliği araması beyhudedir..Toplumun aslında ona ait olmayan sahte bir geçmiş için hayıflanması geçmişinde bugünü için bir şey yapmadığını ve şu anda da küfürlerin arasında devam eden geçmiş özlem aymazlığı içerisinde,geleceği için hiç bir şey yapmayacağını gösterir..Cumhuriyet kuşağının içerisinde bulunduğu bugünkü durum gibi..Ezacümle sayın yazar,ağacı meyvesinden tanırlar..Kalın sağlıcakla.(Shalom) • yorum2014-12-24 00:23:45Shlomo HAYİM

  1)-Değerli yazardan her daim olduğu üzere gerçekleri haykıran bir muhteşem yazı daha..Kutlamak yetersiz kalacağından,aslında M.Ghandi’nin dizelerinden başlayıp İngiliz sosyolog Mark Fenster ile noktalanması gereken bir yazı ile teşekkür etmek gerekir de,maalesef yorum alanı buna imkan vermemekte.Gerçek o ki,günümüzde totalitarizmi kılcal damarlarına kadar yaşayan Türk toplumu kısmen de olsa düşünce gücünü efektif uygulaması sonucunda bireysel hayal kırıklığından,acılardan arındırdığı yalan geçmişinin özlemi içinde debelenip durmaktadır.Merhameti ve basireti geçmişinde bırakıp,bugün saldırganlığı ve fevriliği ile yaşamakta,sırtı geleceğe dönük,yalan geçmişi ile avunarak elinden kayıp gidenlere acıdır ki hayıflanmadan zaman aracında yol aldığını sanmaktadır.Vaktiyle tekme attığı Çomar aklına gelince gözleri yaşarıyor ama dünyadan kendini soyutlama pahasına bencilliği ve haketmediği megalomanisi nedeni ile gerçekler ile kendini bir bütün görme erdemini red ediyor.Özellikle din konusunda.

 • yorum2014-12-23 23:29:25Selim

  Dogru söylüyor. Tebril ederim

 • yorum2014-12-23 16:13:08feridun şahin

  Henüz hiç kimse yorum yapmamış. Yorum yapılmayacak kadar yerinde eleştiriler. Mizah yüklü,açık ve net.. Konu geriliğimizin perde arkasıyla aslında birebir ilgili... Çünkü bütün cürümlerimizin sebebi bu patlıcan, biber, salatalık şeyler. Yazıyı hocalarımızın zenginleştirerek, kendi üsluplarıyla kutsal günlerde başta bizlere, sonra diyanetten izin alıp tüm şehirlerdeki müslümanlara okutmak lazım. Sonra da dönüp Mustafa Bey'i tebrik etmek lazım.

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star