ŞUTSO’da Tosun Paşa kimdir?


9 Aralık 2012 Pazar 21:53

 

Ticaret ve Sanayi Odası Urfa'nın en eski, en kıdemli, en önemli sivil toplum kuruluşumuzdur. Yeni taşındığı heybetli binaya baktığımız da  yakışır memleketime diye övünüyoruz.

Tabi görünen her şey gibi ŞUTSO’da göründüğü gibi değil. Çulunu değiştirmiş olsada, zihniyet ve kurumsal işleyiş arızası var… Tek bir olay üzerinden kurumsal işlevini değerlendirmek doğru değil, fakat yalan, yanlış, dedikodu, gıybet söylemine istinaden, yönetim kurulu karar alıp,  aldığı kararı kişiye tebliğ ediyor. Gerekçe belirtemeyip,  yazılı başvurulara cevap vermiyorsa, ŞUTSO KURUMSAL KİMLİĞİNDE uslup ve usul hatası yapılıyordur. İşin enterasan tarafı alınan karara  kimse   müdahil olmuyor. Kurul kararının  altına imza atan şahıs benim haberim yok önüme geldi imzaladım diyebiliyor.

Anlaşılan  ŞUTSO’da  Tosun Paşa var. Bu Tosun Paşa’nın kim olduğunu bulmaya çalışırken Tosun Paşa’nın BAY-AN olduğunu öğrendim. ŞUTSO’yu bay-anın kişisel hırslarına alet edip zor durumda bırakan odanın kurumsal kimliğini küçük düşüren, itibarsızlaştıran, dişi Tosun Paşa’nın aklı ile iş yapanlara eyvallah…

Bir aydır basit uslup ve usul hatasını telafi edemeyen, açıklamayan, yazılı ve sözlü geri bildirimde bulunamayan Büyükşehir olmuş memleketimin dedi ki demiş ( dekikodu) ile kurul kararı alan ŞUTSO’muz var.

ŞUTSO’nun kurumsal işleyişi, her bireye  adaletli ve eşit  olmalıdır.. STK’lar Odalar v.b  kimsenin kişisel malı değil toplumsal kurumlardır. Toplum yararına çalışmaların önünü açmaları gerekirken kısır çekişmelere alet olmamalıdırlar.

İnşallah ŞUTSO yönetim kurulu bir daha traji komik kararlara alet olmaz. Ben de Urfa’da kurumsallaşmış bir ŞUTSO var. Maşallah derim…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star