Tatlıses sana mahçubuz


15 Mart 2011 Salı 05:52
Urfa’da bir kanat vardır mahalle kabadayısını severiz fakat kimse kızını vermez. Bizim kabadayı sevgimiz budur. Sadece sevmek eyvallah etmek…
Tatlıses olayı da bunu doğrular nitelikte, yaşanan öldürmeye yönelik saldırıya hepimiz üzüldük kınadık…
Aday adayı olacak mı diye bekliyorduk. Ama hiçbir hemşerisi aday olması için yüreklendirmedi. Bu yönde beklenti yaratılmadı. Beklenti aşiret şeyh bağlantısı üzerinden yapılmaya devam etti.
Hatta öyle benimsenmiş kriterler var ki, babası yerine oğluyla devam eden sistemin taraftarları olduk. Misyon yüklenmesi gereken Tatlıses yerine posta oturma geleneğinin aracı oluyoruz.
Oysa Tatlıses Urfa’yı uluslar arası platforma taşımayı başarmış Kürt Arap melezi Türk vatandaşıdır. O tam olarak Türkiyelidir. O güçlü sesi bu melezliğinin, iç içe girmiş bütünleşmiş değerlerin sesidir.
Urfa’nın sıra gecesi gibi yerel kültürünü, lahmacun ve çiğ köfte gibi damak kültürünü, sektör haline dönüştürmeyi başaran bir girişimcidir.
Özlem duyduğu milletvekili olma isteğine Urfalılar yeterince destek olmadılar. Ne farkı vardı? Diğer Urfa milletvekillerinden fazlası var o gerçek bir Urfalıdır. O tam bir Türkiyedir. O kültürlerin ortak sesidir.
Bir an önce iyileş tüm sevenlerinin duaları seninle…
Mutlaka olay aydınlatılacaktır. Kimlerin neden bu saldırı yaptıkları ortaya çıkacaktır. Potansiyel suçlu yaratmaktan vazgeçmeliyiz. Neden ilk aklımıza gelen Irak veya Kürtler oluyor bunu anlamış değilim…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık