Terörün Urfa açılımı BDP'li vekillerin köylerine yol ve su


21 Ağustos 2011 Pazar 10:35
Başbakan Tayyip Erdoğan 25 Agustos'da Şanlıurfa'ya geliyor. Ajandasında terörü bitirmeye yönelik hizmetlerinden biri Bursaspor Urfaspor dostluk maçı, 20 İle teşvik, 5 bin kişiye kaynaşma yemeği, 50 bin gence iş, BDP'li vekillerin köylerinin  yollarının yapılması var.
Ben futbolla fazla ilgili değilim fakat bildiğim kadarıyla Bursaspor la veya Bursalılarla bizim husumetimizin olmadığı… Düşman değiliz ki dost olalım. Bursaspor’la Urfaspor’un maç yapması olağan dışı bir olay değil ki Ama Bursaspor Diyarbakırspor dostluk maçı ve bu maç Hakkâri’de oynanırsa işte o zaman olağanüstü bir durum diyebilirdim…

Beş bin kişiye yemek vermekle barış sağlanıyorsa her ay verelim… Üzerine de mırra ikram edelim. Yemek verilen 5 bin kişinin arasında benim bilmediğim kan davası mı var. Terörün Urfa açılımı böyle oluyorsa hadi devam edelim…
Cezaevinde tutuklu bulunan vekiller, köyünün yolu içme suyu problemi olanlar lütfen avukatlarına bildirsinler. Onlar çıkana kadar köye hizmet son hızla gidecek. Köydes projeleri BDP’li olan köylere öncelik tanıyacak.
Bu işin diğer bir yönü de demek oluyor ki, vatandaşlar arasında siyasi düşüncelerinden ötürü ayırım yapılmıştır. Şimdi BDP’lilere pozitif ayırımcılık yapılacaktır.  Kaş yaparken göz çıkarmak buna denir. Eskiden negatif ayrımcılık yapıyoruz demek olmuyor mu?
Cezaevindekilere soruyorum özgürlük mü? Köyünüze yol mu istersiniz? Vereceğiniz cevabı duyar gibiyim yürüyecek yolumuz olmuş biz o yolda yürümedikten sonra ne anlamı var… Benim cevabım siz çıkana kadar yapılan yol eski haline döner yabancılık çekmezsiniz.
Keşke bu hizmet yargıya da uğrasaydı. Tutuklanıp aylarca yıllarca içeriye atılanlardan dolayı cezaevleri yetmez oldu. Cezaevlerini boşaltmanın yoluna kafa yormayan kurumlar ve kişiler cezaevi inşa edilmesini hizmet olarak görmeye başladılar. Başbakan geldiğinde yeni cezaevi sözü verirse şaşmam. Diyarbakır’daki mitingde bunu yapmıştı.
50 bin gence iş imkânı elle tutulur en iyi vaat bence… Nerede istihdam edilecek bu gençler. Hepsi Urfa’ da hangi sektörde işe başlayacak. Devlet son yıllarda her alanda hizmet alımı yaparak çalışıyor. Diyelim ki yine hizmet alımı yaptı. İhaleyi alan firma kendi hemşerisini işe alıyor.  O zaman ne olacak…
Eğer dağa gidişleri durdurmak adına yapılıyorsa, en fazla dağa genç gönderen illerde neler yapılacak: Dağa çıkışlar nasıl önlenecek bunları tartışalım, konuşalım. Ademi merkeziyetçi yönetimlerle biçilen yöntemler bize komik geliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık