Şeyhmus İDRİSOĞLU

TİKSİNİYORUM


Şeyhmus İDRİSOĞLU
19 Ekim 2011 Çarşamba 03:56
Ülkemizde veya az gelişmiş ülkelerde. Hata, hiç gelişmemiş ülkelerdeki ağa, şeyh, devlet üçgeninde yönetilen  ülkelerde, insanların köşe başlarını paylaşıp terör estirdikleri yetmiyor siyaset arenasında gayri samimi olan gerçek yüzlerini halktan saklayanlardan TİKSİNİYORUM!

Yalan dolan söyleyerek, üçkâğıtçılık yaparak, insanları sömüren sonra da yaptıkları iğrençlikleri yapma hakkının kendisinde olduğunu savunan, sonra kendilerini desteklemeyip eleştirenleri vatan haini ilan eden namussuzlardan TİKSİNİYORUM!

Halkın diliyle;  “At izinin, it izine karıştırıldığı” bu güzelim ülkede baskıyı, zulmü, vahşeti, hukuksuzluğu, kendine görev ve bunu bir yöntem olarak kabul eden insanlara saldırarak fikirlerini dayatanlardan TİKSİNİYORUM!

Savaşın ve kavganın usulüne uymayan, babasını kucağındaki çocuğuyla acımadan öldüren,  düşman saydığı kardeşini hıncını alamayıp parçalayan, sokak ortasında karısını öldürüp ve  “namusumu temizledim” diye haykıran insanlardan TİKSİNİYORUM!

Defalarca kendisine iyilik eden arkadaşının yaptıkları altında ezildiğini hissedip, kendisine iyilik yapanlardan üstün gözükmek, yapılanları hiçlemek adına şerefsizlik yapan zavallılardan TİKSİNİYORUM!

Nefreti, zulmü, işkenceyi, kendi insanına terbiye aracı ve sevginin işareti olarak gösteren, zihniyetten TİKSİNİYORUM!

Görev almak için yalakalık ve işgüzarlık yapmaktan çekinmeyen, layığı olmadığı halde sırf sadakat adına göreve gelen,   dostlarına iftira edip çamur atan şerefsizlerden, TİKSİNİYORUM!
Geniş günde yanında olmasını istediği, her konuda kullanıp faydalandığı dostuna, dar günde sırtını dönen, bunu da kendine göre yorumlayıp “ben haklıydım” diyen alçaklardan TİKSİNİYORUM!

Kazanmak için hile yapanlardan TİKSİNİYORUM!
“BARIŞ, BARIŞ” diyerek alanlarda yırtınarak nutuk atarak dolaşan, sonrasında savaşı kutsayarak “olmazsa olmaz” diyen vatan hainlerinden TİKSİNİYORUM!

Olaylara, gözü ve beyniyle değil de, şoven ve ideolojik düşünceleriyle yaklaşıp yorum yapanlardan, riyakarlığı grev edinmiş olanlardan TİKSİNİYORUM!

Zenginliğin yerine yoksulluğu, sevginin yerine sevgisizliği, saygının yerine korkuyu, kardeşliğin yerine düşmanlığı, vefanın yerine yalanı koyanlardan TİKSİNİYORUM!

20 li yaşlardaki gencecik insanların cesetleri üzerinden çıkar sağlayan, kanla nemalanan zavallılardan ve siyaset yapanlardan TİKSİNİYORUM!

Düşen Helikopteri, kaybolan insanları, faili meçhul, cesetlerinin olduğu yerde değil başka alanlarda arayarak bulunmalarına umut bağlayan insanları yanıltan sahtekârlardan TİKSİNİYORUM!
“Demokrasiyi getireceksek biz getiririz, özgürlükleri mi? Biz veririz, yeteri kadar demokrasi ve özgürlükleri biz sizlere reva gördüğümüz kadar veririz, sizin isteme hakkınız yok” diyen zihniyetten ve demokrasi havarilerinden TİKSİNİYORUM!
          
TİKSİNİYORUM ne yapayım elimde değil peki şimdi sizlere sorsam sizlerde tiksinmez misiniz?
Ben niçin fotoğraf sanatçılığını seçtim?. Tiksintileri hep tarihe mal ediyorum da ondan . Birileri bu tiksintilerin farkında olmazsa farklı yorumlayan çıksa suç benim olur. Gelin tiksintilerinizi güzelliğe, barışa, dostluğa çevirin. Kahır ve öfkenin canınıza zarar verdiğini bilmelisiniz. .

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık