Tahir COŞANDAL

UÇAKSAVAR VE YEŞİLDİREK KAVŞAĞINA SİNYALİZASYON NEDEN YAPILMIYOR?


Tahir COŞANDAL
20 Aralık 2013 Cuma 13:08

Şanlıurfa Belediyemiz, Trafiği rahatlatmak için, 3 tane kavşak düzenlemesi yaptı. En son kavşak düzenlemesini ise, Karayolları Abide kavşağına yaptı.
Bir kavşak düzenlemesi yapılırsa, o kavşakta sinyalizasyona gerek yoktur. Çünkü yeni yapılan kavşakta araçlar hızlı bir şekilde seyredecektir; fakat ilimizde bu geçerli değil.

Kavşaklarda merkeze kurulan göbekler küçük yapılmış olması gibi çeşitli nedenlerle trafiği kilitliyor.

Trafiğin yoğun olduğu akşam ve sabah saatlerinde uçaksavar ve yeşildirek kavşakları sinyalizasyon olmadığı için tıkanıyor.

Sinyalizasyon sistemi kurulsa bu trafik çilesi sona erecek.

Daha öncede yazmış olmama rağmen, neden bu sinyalizasyonu belediyemiz kurmuyor ,bir türlü anlamıyorum. Acaba,Yaptıkları kavşakların tıkanmasını içlerine mi sindiremiyorlar, oradaki yanlışlığımı kabullenemiyorlar.


Hiç mi bu kavşaklarda araçları seyretmiyor. Daha öncede yazmış olduğum, Abide Karaköprü yolu 9 şerit olarak çok güzel bir yol yapıldı. Bu yolun devamında bulunan yeşil alanda yola katılarak bu yol devam ettirilse trafik çok daha rahatlayacak. Bunun dışında Süleymaniye Mahallesinde trafik sürekli olarak tıkanıyor. Bu yol içinde çalışmalar yapılması gerekiyor makalelerime cevap verilmediği gibi herhangi bir çözümde uygulanmadı.

Trafik sorunları çözülmüş bir Şanlıurfa dileğiyle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star