Misafir Yazar

ÜLKEMİN KADINLARI / Vildan POLAT


Misafir Yazar
7 Mart 2016 Pazartesi 15:53

ÜLKEMİN KADINLARI 

Ülkemin kadınları kimisi annemiz, kimisi yarimiz, kimisi bacımız yerleri daima baş üstüdür deriz. Yalnız sözdeki güzelliğe aldanıp kadınlarımıza iltifat etmekle kalmamalı düşencelerimiz. İnsan evladının kalbinde daima ... kadına karşı bir şefkat kalpten bir güzellik gerek.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken çoğumuz her zaman yaptığımız gibi sıralayacağız yine kadın hakları, kadının toplumsal rollerini, kadının ülke geleceğindeki toplumsal rolünü, kadının ülke ekonomisindeki yerini vs... Ve her zaman olduğu gibi yaptığımız tartışmalarla, yaptığımız çıkışlarla bu haftadaki özel bir gün kadınlara ayırılmış ya hep kadınları haklı çıkaracağız. Lakin pratikteki uygulamalarda değişen bir şey olmayacak. Yemek yapılmadığı için kadına, çocuk büyütmek sadece annenin görevi çocuğa iyi bakılmayıp, hastalandığı için anneye, arkadaş edinip bir arkadaşına mesaj çektiği için bacımıza şiddet uygulayacağız. Namusumuz biliriz kadınlarımızı, bazıları yan baktı diye bir kaşık suda fırtınalar kopartırız, cinayetler işleriz lakin cadde de sokakta yanımızda bulunmasından kişisel kariyerimizi düşürdüğü/cizdiği için olacak ki arkamızdan iki metrelik mesafeyle bize yoldaşlık etmesini isteriz.

Kadın, Allah'ın sanatına duyalması gereken en güzel hayranlığın belirtisi olmalıdır. Kalbinde insanlığın istikbali için cennet bahçeleri sergiler. Hele bir de ülkemin kadınları ülke olarak karanlıkta kalan her bir günümüz için bedel ödetiriz kadınlarımıza. Paranoyalarımızın kurbanı için kadınlarımızı seçeriz, ilkin karanlığı hediye ederiz onlara, aydınlığı değil.....


Vildan POLAT /
İş Kadını

TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı

 

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star