Şanlıurfa

UNUTULMADIK BİR


7 Mart 2012 Çarşamba 16:00
Sokaklarda boy boy afişler, belli kimseler tarafından hazır edilmiş günün anlam ve önemini anlatan süslü sözcükler, siparişi çoktan verilmiş sayılı çiçekler ,mor davetiyeli davetler,programlar etkinlikler herşey tamam hazırız bir başka 8 mart dünya emekçi kadınlar gününü kutlamaya. sanki bir eksik var sizde fark ettinizmi? bukalemun hızıyla dönen bu hazırlıklarda kadınları unutmadık mı! heryerde olup ama hiç bir yerde görünmeyen biz kadınların emeğine atfedilmiş, bir gün yine bizsiz geçip gidiyor, hadi bakalım hayırlı olsun penceremizde oturmuş izliyoruz haberiniz olsun.


Yarın yukarda saydığım bu şiddete maruz kalacağım için çok korkuyorum, nasıl korkmayayım...daha dün unutulduk, dövüldük ,sürüldük ve paramparça edilmedikmi kaybettiğimiz 34 can için tek beden , tek ana , tek bacı , tek eş olduğumuzda....önce sokakta sonra karakolda öldüresiye dövüldüğümüzde, ölüm korkusuyla kasıldığımızda herkes gözünü devire devire izlemedimi...aslında çok şey anlatmak istiyorum ama dilim varmıyor bu acıları romantize etmeye yaşananları dramatize etmeye. haksızlık bu ! bir günde herşeyi unutacaksın en yumuşak dille en sıcak sözcükleri söyleyeceksin...keşke söylenmese hiçbir şey yapılmasa o kadar gürültü patırtı ne gerek var birde etrafı kirletmeye haksızlık bu haksızlık..

Hem Çocuğunun diline yabancı bir ana olacaksın, hem evladın alınacak elinden, hem çocuğunun acısını yaşamana tahammül edilmeyecek..toprağından bağların koparılacak hem yersiz yurtsuz edileceksin hemde alın terinden mahrum edileceksin.hadi bakalım 8 mart dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun....

Gülistan ÖTÜNÇ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star