Urfa harbiden sahipsiz


16 Eylül 2011 Cuma 10:12
 
 
 
Genel seçim sonrası bakanımızla birlikte 10 milletvekili çıkaran Urfa derin bir sessizliğe büründü bekliyor. Ne bekliyor derseniz değişim dönüşüm hizmet yenilik memleketin en temel sorunları olan işsizlik eğitim sanayileşme ve benzeri konularda atak yapması bekleniyor.
Bu beklenti, görevden alınması beklenen birim müdürleri ve yeni atanan bürokratlarla yazın ve ramazan ayının rehavetiyle geçti.
Seçim sonrası milletvekili olanlar Ankara’ya kazanamayanlar ise şehri terk etti. Aday adayı olamayanlardan bazıları siyasete ve memlekete küstü, bazıları  bürokrat olarak atanmayı veya ihaleler  almayı beklerken olan Urfa’ya oluyor. İlk golü yedik. Milli Parklar Bölge Müdürlüğü Malatya’da açılıyor.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı bağlı 15 ilde kurulan Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürlüğü Malatya’ açılıyor ve Şanlıurfa Malatya’ya bağlanıyor.
Dünya’da Urfa’dan başka bir yerde bulunmayan Kelaynak dışında ceylan, çöl varanı, çizgili sırtlan ve çeşitli endemik bitkilerinde bulunduğu Urfa’dan Malatya’ya kaydırılmasını manidar buluyorum. Tek Tek dağlarının önemli doğa alanı konumunda olmasına rağmen, korunması gerektiği konusunda duyarlı olmayan bir toplum olduğumuz  kurumsal ve bireysel olarak tepki vermeyişimizden bellidir.  Bu tepkisizlik ve sessizlik şehirde yaşayanların öncelikleri ve beklentilerinin sadece  kişisel olduğunu gösteriyor.
Tüm bu gelişmeler yaşanırken Milli Parklar Bölge Müdürlüğü Urfa’da olması gerekirken Malatya’ya kaydırılmasını bizim milletvekillerinin basiretsizliğe ve yetersizliğine bağlıyorum.
Milletvekilleri bu konuda açıklama yapmalıdırlar. Neden Urfa değil de ?  Malatya bu soruya cevap bekliyoruz.
Not:  Milletvekilliği eline telefonu alıp ilgili kişilere talimat vermek değildir.
 
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star