Urfa’ya bakan geldi hala hala heyyyy!


2 Mayıs 2011 Pazartesi 12:06
 
 Urfa’ya bakan geldi hem de ithal bakan, ithal olduğundan mı neden Urfa bürokrasiyle birlikte incelemelerde bulunuyor pardon seçim çalışması yapıyor.
AKP’nin adayların bakan abisi devlet iktidar el ele vermiş tere tepe dolaşıyorlar.  Memleketin sorunlarına çözüm üretecekler. Urfa sorunlarını çözemedi kendimiz beceremedik. Ankara’dan abim geldi. Baş göz üstüne…
Amerika’yı yeniden hep birlikte keşfediyoruz.  Hayırlı olsun ne diyeyim. Memleket bakana kilitlendi başkasını görmez oldu. Ha birde 12 si bir arada dolaşıyorlardı ya birlikteyiz güçlüyüz mesajı veriliyormuş. Hiç de öyle değil on ikimiz bir yerde mesajı bu. Diğer adaylarda konuşmaya bakanı överek başlıyorlar sağdan başlamak sünnettir ne diyelim iyi ki geldiniz bakanım dünya gözüyle bakan gördü Urfa…
Benim milletvekili kriterim küresel, ulusal ve yerel gündeme ait konuları takip eden sorun ve çözüm önerileri üreten kapasiteye sahip olmalıdır. Fikirleri olmalıdır topluma izah ve ikan edecek kabiliyeti olmalıdır arayınca ulaşmak kıstas değildir memleket meselelerinde ortak hareket edebilmektir. Dayatılan genel başkan söylemlerini papağan gibi tekrarlayan adaylar beni değil ancak kendilerini temsil ederler. Milletin vekili olmak bu kadar ucuz kolay olmamalı. Rüzgâra kapılanlar yerine rüzgâra karşı duranları takdir ediyorum.
Bu nedenle bağımsız adaylarla bağımlı adayların katıldığı açık oturum yapılsın.  Dünya görüşleri siyasi yeterlilikleri bölge sorunlarına bakış açılarını duymak isteriz. En azından bir kanaat oluşur kime hangi partiye neden oy vermeliyiz konusunda…
Urfa’da yüzen oylar vardı bu dönem yüzen oylara satılık oylarda eklendi durum vahim. Çünkü müşteri çok ve çeşitli… Fakat bizim idealimizdeki milletvekili kim olmalıdır? Onu dikkate alan yok STK’ların önerdiği adaylar hava aldılar. Harıl, harıl çalışıyormuş görüntüsü veriyorlar. Oylar nereye gider şu an belli değil kırgınlık ve kızgınlık hala devam ediyor.
Buradan bakan vali bürokrat ve tüm  adaylarımıza duyurulur. Bu soruna bir el atın yeter artık göçerler yarı yerleşik hayata geçsinler. Barınma hakkı her vatandaşın temel hakkıdır.  
 14 Mayıs 2011 tarihinde, saat 14.00’de, başta Siverek Kaymakamlığı olmak üzere, Harran ve Dicle Üniversiteleri Ziraat Fakülteleri ile Adıyaman Üniversitesinin destek verdiği, Güneydoğu Bölgesindeki diğer illerin (Batman, Siirt, Gaziantep, Diyarbakır) göçerlerinin temsili olarak, Şanlıurfa Karacadağ göçerlerinin tümden katılacağı bir toplantı düzenlemekteyiz. Göçerlerin yarı yerleşik hayata geçme istekleri, hayvan yetiştiriciliği ve eğitim, sağlık, ulaşım, vb gibi tüm sorunlarının tartışılacağı, Şanlıurfa / Siverek - Karacadağ’da, Kayak Merkezi mıntıkasında, kıl çadırda yapmayı planladığımız toplantıyı onurlandırmanızı arz ederim.
Güneydoğum Derneği

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star