Urfaspora yeni başkan


11 Mayıs 2011 Çarşamba 15:23
 
Siyasetin ithal adaylarla bağımsızlar arasında yarışın yaşandığı Urfa’da kongre kararı alan Urfaspora yeni başkan adayı olarak Kemal Saraçoğlu hazırlanıyor.
AKP’den aday adayı olan aday gösterilmeyen Seydi Amca’ya yakınlığı ( akrabalık) bilinen Kemal Saraçoğlu’nun kulüp başkanlığına kesin gözüyle bakılıyor.
Urfaspor son dönemlerde aldığı maddi desteğe rağmen başarısız yönetimiyle, yanlış pardon sakat oyuncu alımıyla basiretsizliğini ortaya koymuştur. İşten anlayanların kulüpten uzaklaştırıldığı  güçlensin diye belediyesporu  ligden çekip, bu şehre bir takım yeter diyenlerek gençleri spordan uzaklaştıran zihniyetler  Urfasporu taşıyamadılar. Çünkü dava Urfaspor  davası değil kişisel siyaset yapma davasıydı. Her ikisinde de başarılı olamadılar. Zaman boşa geçti. Sil baştan yeniden yapboz oldu.
Mesala Ticaret Sanayi Odası Urfanın en güçlü STK sıdır. Lobi yaptığı her işte başarısız oluyor.  Fakıbaba’nın AKP’ye geçmesi için çabaladı başarılı olmadı. Ferhat Şelli’yi aday adayı olarak destekledi başarılı olmadı. Başaramadığı her hamlede geri çekildi. Demek ki yeterince etkin, organize  ve güçlü olamıyor. Urfa’nın  denize pardon okyanusa bir hayli uzak olduğundandır. Şimdi sırada Urfaspor kongresi var. Seydi amca oraya Saraçoğlunu taşıyacak. Sonra sırada Ticaret Sanayi Odası v.s devamı gelecek.
 
Sadece beklenen değişiklikle bunlar değil AKP il ve ilçe için bile isimler hazır. İl başkanlığı için Ahmet Akay’ın İlçe başkanlığı için de Mustafa Hartavi’nin adı geçiyor. Bakalım sırada neresi var. Bu  Urfa’da köylü siyasetinin kentli siyasetinden daha aktif olduğunun göstergesidir. Şehirliler  aşiretlerin koltuğunda olmayı tercih ediyor İşte bu Urfa gerçeği…
 
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star