Ahin GÜNEŞ

Urfa'yı seven kim?


Ahin GÜNEŞ
25 Aralık 2011 Pazar 03:05
Son günlerde nedense herkes bir Urfa sevdalısı, bir vatansever olup çıktığını beyan ediyor. Zira kime sorsanız ondan başka Urfa'yı seven yok.

Ama nedense insan gerçekte ki Urfa sevdasının sorusunu, sormaktan ve cevabını aramaktan kendini alamıyor. Ancak; gelinen nokta öyleki soru sorarken bile cebinizdeki ederiniz kadar söz sahibi ve sorgulayıcı olabilme hakkına sahip olduğunuzu fark ediyorsunuz.

Ama biz yine de bu siteyi ziyaretleri ile güçlendiren okurlardan aldığımız cesaret ve güçle soralım.

Kimdir gerçekten Urfa'yı seven...

14 yıl önce başladığınız internet haberciliğinde ilk olmanızı içine sindiremeyen, her platformada sizi eleştiren, size hakeretler yağdıran ama sizi  gördüğünde önünüzde iki bükülüm olanlar mıdır?

Sizi bir kaşık suda boğma sevdasında olup ta, yaptığınız herşeyi olduğu gibi taklit edip, isminizle özdeş uzantılı  web site ismlerini alıp kendi adına kaydettirenler midir?

veya

Daha dün sarı bir zarf ta ki tainle gelen. Bir an da Urfa'lı olduğunu beyan eden ve size savaş açanlar mıdır? Urfayı sevenler.

Başkentte yani Ankara'da bir avuç yürekli ve Urfa'yı sevenlerin gerçekleştirdiği tanıtım gecelerini içine sindiremeyip, aklı sıra haberde ismi yer  almadığı için sizi tehdide yeltenen midir?

Eğitim de Türkiye'nin en sonuncuları arasında yer aldığımız halde, kendisinin hiç suçu yokmuş gibi yıllardır yüzünüze pişkin pişkin bakan bürokratı ve  bunu göremeyen seçilmişler mi? Urfayı gerçek sevenler

Konu Urfa olduğunda mangalda kül bırakmayan, Van depremi için TV'de canlı yayında bağış konusunda hınca hıç yarışıp, program bittiğinde verdiği sözleri taahhütleri unutan sözüm onan saygı gören iş adamları mıdır? Urfa'yı gerçekten seven.

Ya da seçimlerde sitenize reklam vermek için yarışıp, seçimi kaybettiğin de reklam ücretinin üzerine yatan ağa kökenli siyasetçiler midir? Urfa'yı  seven..

İki dönemdir üst üste Urfa'yı yönetmeye talip bir belediye başkanı ile aranız da ki samimiyeti sabote edip, sadece yanlış gördüğünüz, halkın tasvip  etmediği gerçekleri haykırdığınız için sizi, sürekli ona kötüleyenler midir? Onlara inanan belediye başkanın, kadrosu mudur? Urfa'yı çok seven.

Ya da başbakanın talimatı ile Urfa'dan aday olan, bakanlık koltuğuna oturan ve kendi bildiğinden şaşmayan, bir devlet bakanı mıdır? Urfa'yı seven.

Bu şehrin ekmekği ile Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarı olacak kadar, rahmetli köpeği "Pako" ile köşe yazılarına imza atan, yeri geldiğinde " Urfa'lı  gençler internet kafelerde 'Orispi.com, orgazm.com' sitelerine giriyor" diye Urfa'lı gençleri aşağılayan onlara birşey veremeyen, aslında kendisi de  Urfa'lı olan yazar mıdır? Urfa sevdalısı...

Urfa'da şube açmış, yüzlerce vatandaşı "İndirim kampanyası" adı altında kandıran teknoloji mağazasını yediği haltları gördüğü halde susan işlem  yapmayan "Tüketici Hakem Heyeti'ndeki" sözüm ona Urfa'lı yetkililer mi?

Tefecilik üzerine yazıp çizilenler ayan beyan tüm haber sitelerinin ve yerel gazetlerinin mürekkebi kurumamış haykırışlar dolu baskılarını, Urfa'da bazı kurumların personellerinin de bu şebeklerin esiri olduğunu görmezden gelip, Urfa Haber'e tekzip gönderenler midir? Urfa'yı sevenler
Gümrükhan da ki çaycısından, Karaköprü de ki villa sahibine kadar, sizinle baş başa kaldığında sistemi, sistemin elemanlarını en ağırı ile eleştiren, vekilini, valisini, belediye başkanını, müdürünü gördüğün de önünde iki büklüm eğilen "Ağam,Paşam" diye iki yüzlü davranan esnafı mıdır? Urfa'yı seven.

Elbette hayır...

Ben söyleyeyim. Urfa'yı gerçekten sevenler bir gün benim de "Her nefis ölümü tadacaktır" ayetinde olduğu gibi yanlarında yer alacağım, bu  şehrin  mezarlıkların da yer alan ölüleridir.

Zira ölüler, yerinden ayrılmaz, ölüler alehte ve lehte konuşmazlar...

Hayatı doğruları ve Urfa'yı seven herkese saygılarımla..
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık