Tahir COŞANDAL

Vali Güvenç, kanayan yaraya parmak bastı…


Tahir COŞANDAL
27 Şubat 2012 Pazartesi 05:20
Vali Güvenç, Yapılacak Yeni Yollar İçin İlçe ve Beldeleri Gezdi
Vali Celalettin Güvenç’e Harran Kaymakamı Serkan Keçeli, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Karayolları 9. Bölge Müdürü Şamil Gülen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu Turizm’e giden yollar ile ilgili incelemelerde bulundular.
 
 Vali Güvenç, beraberindeki heyetle birlikte Harran İlçesinin önemli tarihi yerlerinden olan Bazda Mağaraları, Han El Ba’rür Tarihi hanı, Şuayip kentini ve Soğmatar kentinde incelemelerde bulundu. İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan Kutluhan, tarihi yapılar hakkında Vali Güvenç’e bilgi verirken, Vali Güvenç, öncelikli olarak bu yapıların çevre düzenlemesi, restorasyon ve güçlendirme çalışmalarının yapılması konusunda talimat verdi.
 
Sayın Valim,
 
Adıyaman ilimiz sadece “Nemrut tahtı” ile binlerce turistin akınına uğruyor…
 
Şanlıurfa’mızda da Nemrut tahtı var. Fakat maalesef yolu yok.
 
Bu konuyu daha önce Belediye Başkanımız A.Eşref Fakıbaba ile görüşmüştüm. Bana Valilik arzu etiği noktada yardıma hazırız demişti.
 
Nemrut Tahtı Şanlıurfa’mızı kuş bakışı gören içersinde tarihi kilise ve mağaraların bulunduğu otantik bir mekan.
 
Bir gidip görün .
 
Şuanda burada ,define arayıcıları cirit atıyor.
 
Şanlıurfa’lı hemşerilerimizin dahi yolu olmadığı için büyük bir çoğunluğunun görmediği güzide mekanımızın yolunun da yapılması ve biran önce Turizme kazandırılması  için talimatlarınızı bekliyoruz.
 
Daha güzel bir Şanlıurfa dileğiyle,

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık