Osman GEREM

VE İYİLİK BİR KEZ DAHA KAZANDI.


Osman GEREM
18 Mayıs 2012 Cuma 08:30
Yaşlı kızıldereli reisi kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki kurt köpeğini izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı ve on
iki yaşındaki çocuk kendini bildi bileli

o köpekler dedesinin kulübesi önünde boğuşup duruyorlardı.Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri kurt köpeğiydi bunlar.

Çocuk, kulübeyi korumak için bir köpeğin yeterli olduğunu düşünüyor, dedesinin ikinci köpeğe neden ihtiyacı olduğunu ve renklerinin neden illa da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık.O merakla, sordu dedesine: Yaşlı reis, bilgece bir gülümsemeyle torununun sırtını sıvazladı.
- "Onlar" dedi, "benim için iki simgedir evlat."
- "Neyin simgesi" diye sordu çocuk.
- "İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen şu gördüğün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. Onun için yanımda tutarım onları.

Çocuk, sözün burasında; "mücadele varsa, kazananı da olmalı" diye düşündü ve her çocuğa has, bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:
- "Peki" dedi "Sence hangisi kazanır bu mücadeleyi?"
Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa.
- "Hangisi mi evlat? Ben, hangisini daha iyi beslersem!"evet
Hak ile batıl zalim ile mazlum kötülük ile iyilik mücadelesi devam ediyor ve kıyamete kadar de devam edecektir. Hak’ın mazlumun ve iyiliklerin taraftarlarının bu mücadelesini anlarız da batılın zalimin ve kötülüklerin bu mücadelesini anlamakta zorluk çekeriz.
Hak’ın mazlumun iyiliğin tarafında olanlar Allah’ın tarafında demektir. batılın zalimin kötülüğün tarafından olanlarda şeytanın tarafında demektir.
Bilgi, mal, makam, mevki, güç kuvvet, kötü tihniyetli kişilerin eline geçince, Onunla fitne yaparlar fesatlık yaparlar ortalığı velveleye verirler bir kısım medyanın günümüzde olduğu gibi bir kısım zalimlerin tarih boyunca ve günümüzde zulüm yaptıklar gibi. Kötülerin iyilerden nefret etmenin mantığını anlamak oldukça zor.
İnsanların kötüsü ahire tini dünyası için satandır. daha da kötüsü ahire tini başkasının dünyası için satandır. (Hz ömer R.A) iyiliği yalnız iyiler anlar kötülüğü herkes anlar (Cenap şah bettin)
Yüce Rabbimiz hayat rehberimiz . Kur’an-ı kerimde (kim zerre ağırlığında hayır işlemişse onu görecektir. Kim zerre ağırlığında kötülük yapmışsa onu görecektir.) diye ferman buyurmuş |zil zal süresi 7-8|

Kitabımız kur’an-i kerim her türlü iyiliğin yayılmasını, her türlü kötülüğünde men edilmesini emrederken. zulme ve haksızlığa uğrayanların feryat etme sesini yetkilere duyurma özellikle ifade özgürlüğü olduğunu ifade eder mazlumların feryadı figanı ahı diyoruz ya, öyle alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Akif merhum feryat figanların yetmeyeceğini çalışmalar gerektiğini de işaret eder.
( Feryadı bırak kendine gel, çünkü zaman dardır.)
(uğraş ki telafi edecek bunca zarar var.)
Hadis-i şeriflerden önderimiz(S.A.V) buyuruyorlar ki her iyilik bir hazinedir. Her hazinenin bir anahtarı vardır. İyiliği açan kötülüğü kilitleyen bir anahtara sahip olana müjdeler olsun. Kötülüğü açan, iyiliği kilitleyen bir anahtarı olanda yazıklar olsun.( İbni mace)
bir kısım insanlar niye kötülük yaparlar. Bir İslam alimi diyor ki hasetlerin den, iyilik yapmadıkları için iyilik nasip olmadığı için iyilik sevenler, toplumun içinde daima sevildiği sayıldığı için sürekli mutlu,
Huzurlu murafaa olduğu için kötülük sevenler bu meziyetlere sahip olmadıklarından iyilik sevenleri hasetlerinden kıskançlıklarında dolayı onlara iftira atanlar karalama yapanlar o iyilik sevenlerin merhametini, sevgi dolu şefkatlerini, heyecan dolu yüreklerini, gayret dolu gönüllerini, gah hüzünle gah sevinçle çarpan kalplerini, durduracaklarını sanırlar.
bedende baş ne ise iyilik hareketlerinden de,
DENİZ FENERİ o'dur. nasıl ki başı bedenden ayırırsanız bedenin hiç bir fonksiyonu
kalmaz ise işte kötülük severler bunu çok iyi bildikleri için dır ki önce başı koparmak istediler ve RABBİM'İN izniyle muvaffak olamadılar ve olamayacaklardır.

biliyorsunuz beş senden beri Ankara cumhuriyet baş savcılığı tarafında DENİZ FENERİ adıyla başlatılan soruşturma 09.04.2012 tarihi itibariyle Türkiye DENİZ FENERİ derneği'nin tüm yetkileri hakkında verilen takipsizlik kararı ile sonuçlanmıştır.

peki bunca karalamalar iftiralar fitnelerin hesabını kim verecek. bu dünyada olmasa bile yevmi mahşerde hesabı mutlaka sorulacaktır.

intiharlara, inişlerden viraj oldun.
yüreklerden. açılmış yaralara ilaç oldun.
kırık günül'leri, ferahlamaktan miraç oldun.
kararmış vadilere ışık,boynu bükülmüşlere intaç oldun.
SEN OLDUN DENİZ FENERİM SEN...

garip guraba'nın fakir fukara'nın, dul yetimlerin umut kapısı.
iyilik severlerin yüreğinden, merhametin sevinç doygusu.
sesiz çığlıkları vicdanin da his ederek,sevinçlerin göz yaşı.
çalılaşmaya yüz tutmuş fidanların dalı budağı aşısı.
SEN OLDUN DENİZ FENERİM SEN...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star