Osman GEREM

VE KIYAMET KOPMADI.


Osman GEREM
16 Haziran 2012 Cumartesi 10:10
VE KIYAMET KOPMADI!!!
 
Adıyaman’da başörtülü bir öğrenci diplomasını ve takdir belgesini Adıyaman Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın Bey’in elinden aldı.
(ne kıyamet koptu nede laiklik elden gitti.)
 
 Bu takdir ve takdim belgesi elbette ki takdire şayandır.
 
Bu gibi manzaralara hasret kalmıştık. Halk olarak, millet olarak, benim komutanım diyebilmek, bağrımıza, gönlümüzde yer edebilmek ne güzel tebrikler komutanım. Halkın dilinden anlamak, halkın seviyesine inebilmek, halkın duygularına tercüman olabilmek, onların frekanslarından konuşabilmek, anlamak, anlayabilmek ne güzel. hasret kalmıştık. Gönlümüz kırıktı, sesimiz kısıktı, yüreğimiz burkulmuştu. Ta ki Adıyaman’da o güzel manzarayı görene dek. İşte benim ordum benim komutanım diyebilmek ne güzel.
 
fatihleri selhaddin i eyyubileri  çanakkale deki o kardeşlik ruhunu
 din dil ırk ayrımı yapmaksızın yetmiş iki milleti kardeş bilmek.
kardeşçe yaşamayı başarabilmek.
 
Yıl 1950 Kore’ye giden Türk kafilesi Ankara hipodrom meydanında kafile komutanı Tuğgeneral Celal Bora’nın imamlığında Cuma namazı kılınıyor. İşte milletin ordusu dememek mümkün mü?
 
Şehit Diyarbakır emniyet müdürü Gaffar okkan ı sevdiren neydi acaba? Şehit edildiği sene içinde Diyarbakır’da Dünya'ya gelen çocukların %80’nin üzerinde ismi Gaffar konuldu. Bu sevgiyi, bu muhabbeti kazanmanın yollarını bilmek o yollarda yürüyebilmeyi başarabilmek elbette ki cesaret ister elbette ki yürek ister. Sevgini, cesaretini, yüreğini hatta kelleni ortaya koymadan olmuyor bu işler. Urfa tabiriyle ucuz etin tiridi olmaz. Gönüllerden kök salmak kahraman olmak öyle ucuz değildir. 
 
“Oğlanı işte kızı aşta gör” diyen Malatyalılara Hemido Fendo’yu sorun o halk diliyle konuşurdu derler.
 
Diyarbakır’a Gaffar’ı sorun aynı cevabı alırsınız. Halkıyla kendi arasına barikat kuranlar ne halkı anlayabilirler nede halk onları anlayabilmiş. Barikatlar engeller araya girince frekanslar kesilmiş Araya korku dağları, aşılamaz vadiler girmiş, yürekler hasretle yanmış tutuşmuş. sesiz sesiz.
 
Gün gelmiş bir şehit cenazesinden teselli olunmaya çalışılmış o an bile ötekileştirilmemenin sevincini o kor gibi yanan yüreklerden sızan  
gözyaşları yüreğinden hissedebilmek dileğiyle… 
 
(mirac 'nız kutlu olsun tüm insanlığın esaretten kurtulmasına
müslüman'ların birliğine şuurlanmasına vasile olsun inşallah.)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star